Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elkezdődött és nem bírom...

Elkezdődött és nem bírom abbahagyni, mi történik velem? (hosszú kiegészítés)

Figyelt kérdés
Az utóbbi egy hónapban rám jön néha a zabálhatnék. Nem is értem mi történik velem eddig mindig megtudtam állni, hogy ne egyek bár mondjuk nem is nagyon kellett megállni, mert nem is voltam éhes annyira. De most. Mint akit kicseréltek. Napi másfél órát kardiózóm (2 hónapja rendszeresen) ráadásul nő vagyok, a hormonjaim se működnek szabályosan és rossz kedvem is van szerelmi csalódás miatt. Lehet ez az oka, hogy mostanában mindent felfalnék? Megpróbáltam azt, hogy reggelire 4 almát egy bögre tejeskávéval megettem, ebédre valami húsmenetes ételt ettem, de rá két órára már újból megéheztem és akkor képes voltam akár 6 almát is megenni. (az alma kb akkora mint a két öklöm, tehát nem kicsi). Ma ezt megtoldottam egy fél vajas bagettel és egy zacskó győri édes kókuszos keksszel. Hétvégenként sütirohamot vagy sajtrohamot tartok. Tudom, ez nem túl vitamindús étkezés, de nincs lehetőségem ennél egészségesebben enni. Az okokra nem térnék ki. Nincs erőm változtatni, mit tehetnék? Milyen étrendet javasolnátok egy szűkre szabott pénztárcájú a húst nem igazán kedvelő nőnek? Nagyon köszönöm előre is az összes segítséget.
2011. okt. 6. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Kevés fehérjét eszel valószínűleg.

Vagy túlfogytál az egészséges határon.

2011. okt. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hungy ***** válasza:
100%

Elsősorban az okot kéne megtalálni, lehet, hogy pszichológus segítségével. Ez ugyanis nem teljesen normális, de ezt nyilván Te is tudod, különben nem írtál volna kérdést.

Addig is alacsony glikémiás indexű, rostban gazdag ételeket ajánlok. Sok zöldség és gyümölcs, teljes kiőrlésű gabonából készült termékek. Étkezési korpát is keverhetsz ahhoz, amit eszel, úgy laktatóbb lesz, és nem éhezel meg olyan könnyen. És azért némi húst is, lehetőleg könnyű, fehér húsokat, mint a szárnyasok, illetve halat.

2011. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ebből úgy tűnik, hogy full egészségtelenül eszel.


Reggelire egyél szénhidrátot nyugodtan, ha nem telik teljes kiőrlésűre, akkor jó lesz a fehér is, de valamennyi kell. Vagy veszel egy kiló zabpelyhet, és ehetsz két hétig zabkását, nem drága.


Tízóraira mehet egy alma, esetleg egy-kér szelet sajttal.

Ebédre kellene legalább egy kis húst enni, ha mást nem legalább pár deka párizsit. Nem túl jó, de olcsó és fehérje.


Uzsira valami összetett szénhidrát, mondjuk egy kis kukorica mehet, vagy az almád mellé egyél meg pár szem korpovitot.


És vacsira is ehetsz nyugodtan tojást, az is olcsó.


Szerintem az a baj, hogy túl kevés kalóriát vittél be, azt is rossz minőségű ételből, kevés a tápanyag, túl ritkán eszel. Egyél nyugodtan 2-3 óránként, jót tesz az anyagcserédnek.

Ha rendesen ennél nem jönne rád az indokolatlan zabaroham.

2011. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

leírnád az adataidat ill. egy tipikus zabálós és egy átlagos napodat étrend és sport szempontjából - kajánál mennyiség is legyen


amúgy a 6 alma az nem zabálás, a reggeli után meg nem csodálom, ha éhes vagy, mert 4 alma meg egy kávé az nem reggeli

2011. okt. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mondjuk ha elsősorban nem almán élnél nem jönne rád a falhatnék. reggelire normálisan kéne enni, szénhidrátot, mondjuk zabkása tökéletes, az el fog telíteni jódarabig aztán tízóraira mehet alma, ebédre megint rendes étel és fehérje is legyen benne, uzsonnára mehet natúr joghurt, túró, vacsorára meg fehérje. ha kb így étkeznél nem lennél soha annyira éhes hogy falj.
2011. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sok okos 1 óra akrdió mellett persze,hogy éhes vagy.. gondolj bele ledolgozol jobb esetben 1000kcal-t..vmiből pótolni kell:)
2011. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Ma reggel újítottam és joghurtot kevertem össze zabpehellyel, fahéjal és egy db kicsi almával mellé a szokásos tejeskávé.

21 éves vagyok. Normál napom úgy indul, hogy felvágok egy pópozott müzlis bögre mennyiségű gyümölcsöt és mellé 1 bögre tejes kávét iszok. Ettől délután 3-ig kihúzom éhség érzet nélkül. Ebédre általában tészta vagy zöldségek vannak (fél tányér) valamilyen fehérjével (kb 150 g) uzsira néha 2-3 almát is megeszek. Vacsizni nem szoktam mert addigra már nem vagyok éhes vagy úgy eltelt az idő, hogy azon kapom magam, hogy már nyolc óra. Zabálás nap úgyan igy indul csak az uzsonna sütemény vagy sajt hatalmas nagy mennyiségben. Van hogy egyedül egy egész tepsinyi sütit is megeszek. A sajtból 300g is akár. Aztán jön a sz.rok bele effektus és azt is megeszem ami eddigi a tiltó listán szerepeltek. Vajas zsemle, bagett, pogácsák, stb stb mind mind szénhidrát.

Spórtolással kapcs hasizomerősítőt, comb, súlyzozás és fenék. Ez mindegyik fejenként 20 perc dúrván.


Tudom katasztrófa az egész. Ezért szeretnék rendet tenni, mert ez így nem mehet tovább.

2011. okt. 7. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!