Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szét lehet rágni, ha azt...

Szét lehet rágni, ha azt írják, hogy ne?

Figyelt kérdés

Vettem vitamint (B komplex, folsav, magnézium), azt írják, hogy ketté kell törni, majd azt a felet egészben lenyelni. Én nem igazán tudok lenyelni ilyesmit, esetleg csak ha borsó méretű, de már azzal is akad gondom.

Gond ha szétrágom? Nem zselés kívülről.


2016. febr. 26. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, ha ketté lehet törni akkor kisebbre is!
2016. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TR75 ***** válasza:

Szerintem, ha ketté kell törni és csak egy felet kell bevenni, akkor akár szét is lehet rágni (bár nyilván vacak az íze).

Nem feltétlenül zselés felületű az, amit egészben kell lenyelni. Lehet filmtabletta is. Ezeknek a bevonatos tablettáknak (és a kapszuláknak is) az a lényegük, hogy az emésztőrendszer egy bizonyos szakaszán kezdenek el oldódni, ezeket emiatt kell egészben lenyelni (tehát ha a vastagbélben kell hasson, akkor a bevonat védi a gyomorsavtól és a többi emésztőnedvtől a vastagbélig).

2016. febr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!