Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom? Tönkrement...

Mi lehet a bajom? Tönkrement a szívem?

Figyelt kérdés

Régebben idegi alapú szívritmuszavart állapítottak meg nálam. Szedtem Nebiletet fél évig, majd egy időre megszűntek a panaszok. 31 éves vagyok. Sajnos fiatalon nem vigyáztam magamra, volt egy hosszabb kábítószeres korszakom (amfetamin). tudom, nagyon hülye voltam, de ez van. Már nem fordíthatom vissza.

A panaszaim néha újra elő-elő jöttek, olyankor metoprolol z hexal 50 mg-os tablettát szedtem, és 0,5-ös xanaxot, majd a panaszok megszűnésével abbahagytam. Egy ideig sportoltam, fokozatosan kezdtem el, akkor megszűntek a panaszaim. A sport a sok munka miatt elmaradt, 12-14 óra munka mellett, sajnos örülök, hogy élek. Nagyon stresszes vagyok, és alapból is idegeskedős típus.

Most megint előjött, de ez más. Enyhe szédülés szokott rám jönni, szorít a mellkasom, nagyon furán ver félre a szívem, néha olyan, mintha nagyon lelassulna a szívverésem, pedig általában magas a vérnyomásom (145/92, pulzus 85-90).

De mindig csak este érzem, mikor már fáradt vagyok, ritkán napközben is, de akkor is nyugalmi állapotban. Van, hogy az elalvás pillanatában, arra riadok fel, mintha nem vettem volna levegőt, és egy iszonyatosan nagyot bever a szívem, belezsong a fejem is. Aztán beveszek még egy xanaxot, elalszom, és mint a bunda, másnap reggel úgy kelek fel, mintha kicseréltek volna, teljesen újraindul a rendszer... nem érzem gyengének magam, pont jó súlyban vagyok, viszont az étkezésem sajnos nem egészséges most. Refluxom is van...

Mi lehet a baj? Megyek orvoshoz, de úgy tudom, hogy a cardiologia időpont, 2 hónap. :/

Van okom félni?


2016. márc. 7. 00:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Még azzal kiegészíteném, hogy például, amikor fekszem, nézek valamit és felnevetek, akkor úgy érzem, mintha a gégém alatti területen, a nyelőcsövemnél dobogna a szívem.
2016. márc. 7. 01:07
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Xanax mellékhatásainak olvass utána.
2016. márc. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az gyönyörű... Tehát azt okozza, ami ellen elvileg készült. :O

A sport lenne a legjobb, de arra most nincs időm. Nem tudok munkahelyet váltani. Éhen halok...

Ha ezt abbahagyom, mivel kompenzáljam? Néha olyan durva pánik jön rám, hogy szétrágva kell bevennem, mert 180-ra emelkedik a vérnyomásom, 110-es pulzus mellett.

2016. márc. 7. 01:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Plusz mi ez a felfokozott állapotra, a szívreakcióm? Nevetésnél úgy éreztem, mintha komoly terhelést kapott volna a szívem. Rendesen bef*stam...
2016. márc. 7. 01:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a legérdekesebb, kimentem Németországba dolgozni 3 hónapra. Sajnos nem jött össze, megszívattak, nem fizettek ki, tök bizonytalan volt minden, ott mégsem volt bennem feszültség... Nem kellett gyógyszer, tök jó aludtam, a szívem sem vert félre. Bár az egy kisváros volt a hegyekben, szóval talán a levegő is jót tett. De azért érdekes. Amióta itthon vagyok, megint vissza estem, és egyre rosszabb.
2016. márc. 7. 01:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Tele vagy stresszel! Az idegesség, szorongás, kimerültség miatt vannak ezek a tünetek. Ez extraszisztolé amit érzel. Szedjél magnéziumot, Q10 vitamint, b.komplexet. Jó lenne, ha többet pihennél. Sport is jó ötlet, vagy hobbi. Tudom, hogy dolgozni muszáj, de kell hogy szakíts időt feltöltődésre is.
2020. jún. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem mai kérdés, már meg is feledkeztem róla, de köszönöm a válaszod! :)

Már minden megoldódott, ennek a dolognak 4 éve már.

Szakmát váltottam, "egészségesebb" kajákat eszek (persze mindenről nem mondtam le), sok és sokféle zöldség/gyümölcs, heti 3-4 tőkehalmáj a saját olajával együtt lecsúszik, étrend kiegészítők. Kevesebb a stressz, a munkaóra és heti 4 alkalommal edzek, napi 2 órát.

Kondival kezdtem, igaz ott volt baj az első hónapokban. Néha olyanokat ütött félre a szívem, azt hittem megáll, pedig nem nyomtam ki 30 kilót sem... Negyed, max fél órákat edzettem, majd fokozatosan emeltem a terhelést. Amikor már éreztem a fejlődést és a szívem is stabilabb tempót diktált, elkezdtem kardiózni is. A futás nem vált be, de a bringa igen.

A kérdés kiírása idején voltam 73-75 kg kb. Most 92 vagyok, ami nem zsír szerencsére. Bár lehet, hogy még lejjebb is megyek, nem akarom, hogy nekem is eltűnjön a nyakam. :D

Szóval, minden jobb lett. Szakmát is úgy választottam, amiről tudtam, hogy szeretni fogom csinálni és érdekel is. Szakácsból lettem, autófényező. Nem követtem el azt hibát, hogy elmentem valaki alá rabszolgának, saját magamnak csinálom. Felniket, elemeket, javítófényezést csinálok saját műhelyben, műanyag hegesztést, anyagpótlás stb. most tanulom.

Ja, és meg is nősültem. :D


Na, csak azért részleteztem, ha valaki hasonló problémákkal küzd, akkor nyugodjon meg! Menjen orvoshoz, vizsgáltassa ki magát, ha kiderül, hogy a fejben kell rendet rakni, akkor hajrá! Rúgjon fel, dobjon mindent, mert az életben csak akkor lehet előre jutni, ha nem fél az ember kockáztatni és határozott célokat tűz ki maga elé. Meg kell csinálni és kész, nincs más opció!

Ezt nyugodtan lehet mondogatni reggelente, a tükör előtt is... :D Parancsoljon magára! Én volt, hogy fel is pofoztam magam, amikor gyenge pillanatom volt és úgy éreztem nem fog menni.

"Mi vagy te, kislány? Ne sírjál, hanem csináld, te csicska!"


Működött. :D

2020. júl. 6. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!