Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van az hogy zsibbad a...

Zagyi Bence kérdése:

Mitől van az hogy zsibbad a jobb oldali lábfejem és gyengének, erőtlennek érzem?

Figyelt kérdés

A minapon elkezdett belenyilalni, vagy begörcsölni a a combom, az elmúlt de utánna elkezdett zsibbadni a lábfejem, nem olyan nagyon de mintha kis tűkkel szúrkálnák, és olyan erőtlennek érzem, meg mintha húzódna az egész lábban az izom, és mintha be lenne dagadva a lábfejem (pedig nincs).

Ez mitől lehet? Meghúzhattam volna benne az izmot, vagy becsípődhetett egy ideg, már az érszűkületre is gondoltam de csak 20 éves vagyok és dohányozni sem dohányoztam soha.



2016. márc. 14. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
sajnos gerincsérv, csináld a kobra pózt
2016. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg becsípődött egy ideg.Ha a néhány nap mulva nem javul azért menny orvoshoz.Az érszűkület nem valószínű!
2016. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem a bal talpam zsibbadt, életem során hároféle okból ugyanott.

Kb. 16 éves koromban sokáig guggolva szereltem valamit, amitől napokig zsibbadt.

Majd kb. 28 évesen hosszú motorozás után a motor rezgése miatt, ekkor legalább 1 hónapig zsibbadt.

Majd 47 évesen egy 50 km-es széllel szembeni biciklizéskor nyomta a pedál és attól hónapokra elzsibbadt és terjedt is a zsibbadás. Főleg éjjel zsibbadt. Ezért vettem Milgamma N lágy kapszulát, 20 db-osat, amiben az elején nem hittem de kellemesen csalódtam benne mert 1 hét alatt kutya bajom se lett és hónapok óta sem tért vissza a zsibbadás, teljesen elmúlt. De abban nem vagyok biztos hogy a gerincem nem játszhatott-e közre hogy az a talpam elzsibbadt legutóbb. Mert előtte a görnyedt üléstől volt egy idegbecsípődésem a gerincemben, amiből magamtól gyógyultam meg.

De lehet hogy neked csak azért zsibbadt el mert sokáig ültél mozdulatlanul. Mindenesetre menj el orvoshoz ha nem javulna. És ha netán ideg miatt van akkor konzultálj vele a Milgamma N lágy kapszuláról is, mert nekem nagy örömet okozott.

2016. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Háziorvos, kivizsgálás, gyógytornász, sürgősen, mielőtt csak az idegsebész segíthet.
2016. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A mai naptól már ezek a tünetek enyhültek, viszont még gyengének érzem a lábam, ráadásul már ott ahol legelőször írtam hogy belenyilalt a combomnál, most már ott érzem hogy fáj, szúr, éget a combom és begörcsöl az izom benne, akkor ezek szerint a combomban húzódott meg valami és azért éreztem az egész lábamban.
2016. márc. 16. 23:36
 6/11 anonim ***** válasza:
még mindig gerincsérv
2016. márc. 17. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De mitől alakult volna ki a gerincsérv, nem szoktam megerőltetni a hátam, meg nem cipelek nehéz dolgokat.
2016. márc. 17. 12:04
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és ha gerinc sérv lenne akkor nem kellene hogy a hátam is fájjon?
2016. márc. 17. 12:41
 9/11 anonim válasza:

Ez reggel történik? Hogy felkelsz és olyan érzés? Lehet este elnyomod magad az ágyba viszont ezt az is okozhatja hogy nem vagy kipihent. Reggel mindenki gyenge...

Mert nincs bemelegedve...

Sok dolog lehet..

2016. márc. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egész nap ilyen, viszont este mikor fekszek akkor jobban úgy érzem mintha gyenge lenne, reggel pedig jobbnak érzem, de ha elkezdek mozogni akkor megint gyengébbnek érzem, néha mintha belenyilalna külömböző helyekre pl. a combomba,lábfejem ha megnyomkodom az izmoknál akkor kicsit fáj és érzem az egész lábamban, sarkam felett is nyomkodásra érzékeny, ha pihenek mintha ugrálnának a lábamban az idegek, és ha nyomkodom az izmokat akkor picikét zsibbad a lábfejem.

ha nagyon erőltetem begörcsöl benne az izom.

Ezek szoktak lenni.

Naponta többször is be szoktam kenni zöld lóbalzsammal és megmaszírozom.

2016. márc. 18. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!