Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas vernyomas?

Magas vernyomas?

Figyelt kérdés
nappal 125-160 kozott szokott ingadozni a vernyomasom felso erteke, az also ertek mindig 80-90 kozott van. szoval 150/85 pld. a pulzusom 60-100 kozott. Voltam mar a magas vernyomas miatt 10000 orvoshoz, 24 oras vernyomas meresen 140/80 volt a vernyomasom, ha raneztem a merore akkor felugrott 160ra is. Amin elalszok a vernyomasom 100/50 re ment le, 50-55 os pulzussal. Voltam tobbszor ekg-ra, sziv ultrahangra, azt mondjak semmi elteres nem latnak. voltam vese kivizsgalasra, hormon kivizsgalasra, mindenhol minden rendben volt. voltam belgyogyaszhoz, ott is jo minden, egyedul a hasamban vol tul sok sav, bar ezzel mindenki igy van a csaladban. voltam szemeszeten, ott magas szemnyomast mertek nekem. Hozzateszem a kormeim fele lilul, de 3 helyen is megallapitottal nincs raynaud szindromam vagy mi az, oxigen hianyom sincs, stb. Hematologusnal kiderult van valami a veremmel, allitolag valami veralvadasi baj, ujbol el fognak vegezni kb 20 tesztet a veremmel. neten olvastam a vas hiany okozhat magas vernyomast, es magas szemnyomast is, esetlegesen lilulo kormoket ogixen miatt, de a korzeti orvosom azt mondta hogy nincs vashianyom. Eszrevettem hogy szaradok ki, pedig iszok eleget, reggelente ugy ebredek mint egy sivatag, es a szemem is tiszta piros reggelente. esetleges tippek milyen orvoshoz kellene meg elmennem?

2016. márc. 18. 01:00
 1/4 anonim válasza:
Milyen vérnyomáscsökkentőt eszel? Milyen alvadási próbléma? Leiden mutáció? Ez így értelmetlen. Mert ha vérnyomáscsökkentővel 140/80 akkor emelni kéne az adagon. Ha meg annélkül akkor azonal nekiállni enni. Plusz astrixot. 150/85 az már irtozatosan magas.A száradás az lehet kezdődő cukor. A magas vérnyomás álltalában cukorbetegséget okoz egy idő után. Diéta, kerülni a sót, mozogni kb enny.
2016. márc. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül a problémával.

Engem is vizsgáltak mindenre. Volt, hogy 3 hét kórház, tetőtől talpig vizsgáltak. Minden oké. El hagytam a kórházat, 1 óra múlva már 220-at mértek. Kórházban meg átlag 130 volt. Sokszor, 220-240-nél, azonnal EKG. Semmi rendellenesség, pulzus 55-60. Mindig haza küldenek. Lassan 30 éve ez van.

2016. márc. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
tritace 2,5mg-ot szedek. fel eve. sok volt a stressz is mostanaban. annyi kivizsgalast vegeztek rajtam glukozt is neztek verbol vizeletbol, nem volt magas. amugy sokat sportolok, nem vagyok elhizva,
2016. márc. 18. 08:54
 4/4 CsAnita23 válasza:
Hahó mi lett veled azóta? Nekem is ugyanezek a tüneteim... eddig nem derült ki semmi
2018. jún. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!