Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nagyon félek!

Mit tegyek? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
Az van hogy kb. másfél hónapja égő, szúró fájdalmam van vizelés közben és után! Azt hittem felfáztam és gondoltam elmúlik. De még nem múlt el. A neten olvasgattam utána és eléggé megijedtem...igaz, hogy nincs véres vizeletem meg nem is nagyon zavaros, de nagyon fáj vizelés közben és után. Nem merek urológushoz fordulni, mert félek, hogy mit fog szólni, hogy vártam eddig. Meg nem is nagyon tudom, hogy mit kell ott mondani/csinálni. Mit tegyek???
2010. ápr. 3. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tényleg sokkal hasznosabb ha szorongsz és még két hónapig nem mész el, utána sokkal jobban meg fog dícsérni az orvos...
2010. ápr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem mindenképpen fordulj orvoshoz! ne félj tőle, ha megkérdezi, hogy eddig miért nem mentél, akkor válaszul mondd el az igazat, hogy azt hitted, hogy ez csak egy sima felfázás és ezért nem is nagyon izgultál emiatt, csak most már kezd hosszantartóvá válni és biztonságosabbnak érezted, ha eljössz az orvoshoz. Biztosan nincs nagy baj, attól nem kell félned, de viszont lehet, hogy kialakulóban van az a bizonyos nagy baj. Most még nem késő elmenned talán, ezért jobb ha elmész, minthogy várdd, hogy elmúljon ez az egész. Ha ennyi idő alatt nem múlt el, akkor nem valószínű, hogy gyógyszer/ orvos segítsége nélkül hipp-hopp elmúlik. Tényleg csak azt tudom tanácsolni, hogy elő a telefonnal és hívd a dokit, mielőtt nem késő! Sok sikert, remélem nincs nagy baj! És a félelemre semmi ok! ;)
2010. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
menj orvoshoz, ha másfél hónapja nem gyógyult meg, ezmár nemis fog. nemkell elmondanod h másfél hónapja érzed, mond azt h 1-2 hete
2010. ápr. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És pontosan miből is áll egy ilyen urológiai vizsgálat? 15 éves lány vagyok..És köszi a választ!
2010. ápr. 3. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
14:38 vagyok! Azt semmiképpen ne mondd neki, hogy 1-2 hete érzed csak. Akkor máshogy áll hozzá a dologhoz. Mindenképpen teljes IGAZSÁGOT mondj neki. orvosnak hazudni hülyeség. A kérőbbiekben vagy rájön vagy pedig más megoldást keres és nem azt a problémát próbálja megoldani, ami valójában a tied. Amúgy énis 15 éves lány vagyok. :) ja és az urológiai vizsgálatról itt olvashatsz: [link] Puszi.
2010. ápr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm 14:38, sokat segitettél és mostmár nem félek(annyira:P). Eldöntöttem hogy elmegyek orvoshoz mert lehet hogy később megbánnám hogy nem mentem el mikor még nem volt késő! pussz
2010. ápr. 3. 14:55
 7/11 anonim ***** válasza:
E biony hólyaghurut a javából. Nem vagy kikezelve, és azért csíp és szúr pisilés közben. Irány az urológia, ahol egy pisilés mindent kimutat. Esetleg genny, fehérje, vagy vér van a vizeletedben. Antibiotikumat adnak rá, és szépen meggyógyulsz. De ha továbbra is halogatod krónikussá válhat, és nehezebb kikezelni.
2010. ápr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
jó akkor mond azt h másfél hónapja érzed, ígyisúgyis ugyanúgy fog kezelni, akár 2 hete akár másfél hónapja, ugyanazt a gyógyszert adná....
2010. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14:38 vagyok még mindig! Örülök neki, hogy tudtam segíteni. :) Ne is félj, nincs mitől! :) Amúgy meg azt tapasztalatból mondtam, hogy igazat kell mondani, mert egyszer én még hasfájással voltam így tavaly előtt nyáron, amikor elmentem dokihoz, mert 2-3 napja fájt a hasam, de ott azt mondtam, hogy 2-3 hete fáj (csak, hogy írjon ki a suliból több időre...) és ennek eredményéűl össze-vissza minden rendelőbe küldözgetett, senki sem tudta mi a bajom, mire kb 1 hétre rá megjött a menstruációm, de addig belémtömtek 6 fajta gyógyszer és nem értették, hogy mi lehet a bajom. Utána pedi hányás volt a javából, mert kideült, hogy a szervezetem azokat a gyógyszereket nem bírja. Szóval tapasztalat. Jobb ha igazat mond, mintha hazudik. nem mindegy. :)
2010. ápr. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
na kössz mindenkinek aki irt...elmentem a családorvosomhoz és elmondtam mindent neki ŐSZINTÉN! vizelet mintát kért, amiből az derült ki, hogy rengeteg genny volt a vizeletemben(a maximalis 6 keresztbol 4 kereszt volt) :| nem örült, hogy eddig vártam, de nem is szifdott le egyáltalán, sőt megértő volt. Felirt egy nagyon erős antibiotikumot, amit 2 napig kellett szednem aztan meg visszamenjek. Akkor mar joval kevesebb genny volt a vizeletemben, igy latvan, hogy hasznalt a gyogyszer felirt meg 3 napra valot, és már teljesen jol vagyok :) mindenkinek azt tanacsolom aki barmilyen szokatlan dolgot eszlel, hogy menjen dokihoz mert nem erdemes vele jatszadozni...en meg az uccso pillanatokban elmenten es ez volt az en szerencsem!!!
2010. ápr. 25. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!