Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sarok csonthártyagyulladás...

Sarok csonthártyagyulladás nem múlik, az orvos mit csinál ezzel? Az ilyet gipszelik?

Figyelt kérdés
Vagy mit tudnak vele tenni? Itthon feküdni hetekig nem tudok sajna.

2016. ápr. 5. 18:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nincs más. Ha kaptál injekciót már kúra szeruen és már mindenféle gyógyszert és nem múlik akkor begipszelik.

Fásli az semmi, mozog benne ugyanúgy. Meg rálépsz, használod.

Gipsz lényege hogy fekvőgipsz lesz. Mehetsz persze a mankóval de rá nem léphetsz és azért főleg pihentetni kell és párnával polcolni.

Dolgozni meg nem fogsz mert kiír az orvos.

Ilyen levehető rögzítőket meg nem adnak mert azt leszeded és semmit nem ér.

Én gyanútlanul bemankóztam a kórházba a beutalóval (magánból) és ott vizsgalat után mondták hogy akkor ezt be kell gipszelni. Feküdtem az ágyon, onnan telefonáltam hogy nem megyek dolgozni mert épp gipszbe teszik a lábam..jó volt.

Kérdezz ha érdekel valami.

Amúgy kibirhato, megszoktam egy idő után főleg hogy muszáj volt.

2022. okt. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Ezt térdig begipszelik vagy csak boka fölè ér?

Gipszelès után mennyire lesz rossz? Utána simán ki tudok majd mankózni? Háziorvoshoz oda kell mennem rögtön a gipsszel? Vagy elég telefonon felhívni?

Ha nem megyek bele a gipszbe, mit tudnak vele csinálni?

Gipszben mennyire fáj? Most már elég fájdalmas, ránehezedni nem tudok, csak mankóval. Gipsznek súlya van, az nem húzza még jobban az egészet?

2022. okt. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Injekciót kapok heti szinten szeptember eleje óta. De egyre rosszabb, mankót 2 hete kell használnom.
2022. okt. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Térdig begipszelnek. Gipszelés nem fáj, max az rossz mikor feszítik a lábad, hogy jól álljon és ott nekem a sarkam fájt azért.

Én ugyanígy álltam a gipsszel mint te hogy semmiképp nem..aztán az orvos mondta hogy muszáj, nem szokta javasolni csak ha már nincs más.

Betekerik először egy puha vastag anyaggal a lábadat es arra rakják a gipszet. De elsőre csak U sínt kapsz, aztán nekem 6 nap után kellett visszamenni es akkor már teljes gipszbe kellett tenni. Az kicsit rosszabb legalábbis én nehezebben szoktam hozzá.

Nem rögtön állítanak fel gipszelés után, engem a gipszelő betolt egy másik szobába es ott még fel volt polcolva a gipsz egy kb 20 percig. Aztán mankóval tudtam menni.

Miután felkerült a gipsz, nem mondom hogy nem volt rossz s sarkamnak mert nehéznek éreztem. De otthon felpolcolva voltam főleg, nem is kívántam maszkalni gipszben.

Kellett neki egy jó 3 hét mire már jól éreztem magam es nem fájt a lábam.

Ezért gipszelik be. Mert úgy nyugalomban van.

Háziorvost én felhívtam miután hazaértem és a verhigito miatt kijött hozzam házhoz, akkor megnézte a lábamat meg hogyan kell jól rakni a gipszet meg beadni az injekciót.

Frissen gipszelve ne menj oda, hívd fel, fekvőgipszben házhoz megy ha rendes. Én nem tudtam volna végig várni a soromat a gipsszel, azért fájt a lábam. Gipsz cserekor meg szinten felhívtam hogy feltették a véglegeset és ennyi, barátnőm átvette a papírt nála, nem kellett bemennem így.

2022. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Köszönöm! Előző hét kedden begipszeltek. Tegnap már a végleges gipsz is felkerült, hát nem egy jó érzés :(

Sarok nincs, fekvőgipsz 4 hétig.

De nekem utána is még 3 hétig járógipszben kell majd lenni. Neked az volt?

Háziorvos nálunk egy idióta, frissen gipszelt lábbal be kellett mennem és vártam két órát rá azért hogy ránézzwn a lábamra és közölje hogy Hu magát jól begipszelték és itt a papír tűzzek haza és polcoljam. Hozzátette hogy készüljek azért mert ez hosszú hetekig gipszben lesz.. mondom kosz

2022. okt. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Jobbulást!

Nekem 4,5 hétig volt fekvőgipszben a lábam és 4 hét járógipsz. Arra készülj hogy a járót sem lehet sokat terhelni. Nekem legalábbis csak mankóval lehetett és nem sokat. De az már jobb lesz.

2022. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Nekem járógipsz nem volt de nekem mindkét lábamat begipszelték.

Háziorvos mindenhol hülye. Nekem a gipszelés utáni napon be kellett mennem..tolószékben, két gipszben..csak rámnézett, adta a táppénzes papírt meg kioktatott hogy otthon szigorúan polcoljam a lábakat mert dagadni fog a gipszben. Nem akartam mondani hogy egész addig polcolva feküdtem amíg oda nem rángatott.

2022. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Frissen gipszelve hívott be engem is a háziorvos. Feltették reggel 8 körül és utána mennem kellett hozzá injekciót adta meg papírokat. Ezt így szokták
2022. dec. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Be nem mentem volna, nem is tudtam volna mikor mindkét lábam gipszbe került! Kijön házhoz a háziorvos gipszelés után másnap.
2022. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Írjon légyszi valaki, akinek begipszelték a lábát/lábait!

Péntek reggel mennem kell be a kórházba gipszelésre :(

Már ki vagyok írva szerda óta, mankóval tudom kicsit terhelni csak a lábaimat.

Az orvos felkészített de félek.

Pénteken gipszbe tesznek es felkerülök osztályra. Jövő kedden mehetek majd haza. Soha nem voltam kórházban :(

Gipszem sem volt soha és most mindkét lábamat begipszelik térdig.

Ilyenkor miért tartanak bent?

Háziorvost hívtam, már kiírt es majd be kell mennem ha kijöttem a kórházból

Toloszeket már szereztünk de nem annyira akarok két gipszben bemenni a háziorvos rendelésére ha nem muszáj :(

Írjon valaki hogy túlélhető lesz a gipsz..

2022. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!