Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet eltüntetni a...

Hogyan lehet eltüntetni a bőrről az ezüst-nitrátot ha befogta?

Figyelt kérdés
Kémia órán az ezüst nitrátot kémcsőben megolvasztottam és amikor hazaértem fekete foltok jelentek meg a bal kezemen.

#bőr #kémia #ezüst-nitrát #eszíneződés
2016. ápr. 19. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Frissiben még nátrium-tioszulfát oldattal leoldható az ezüstnitrát maradéka, de ha már kivált az ezüst, akkor csak a bőr lekopására lehet számítani.
2016. ápr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oltott mész levében, ha kezet mosnál.Kifakítaná, vagy eltüntetné a foltodat.Én dióhéjjal jártam meg, hogy barna volt a kezem.Mindennel próbálkoztam, de semmi nem mosta tisztára.Éppen építkeztünk és maltert kevertem.Persze belenyúlkáltam a mész levébe.Nagyon megörültem, mert szépen kifakította a foltokat.Körömkefével még megsikáltam jól.Kifakítja és szárítja a bőrt a mészlé.Krémezni kell utánna.
2016. ápr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi.. :D
2016. ápr. 19. 13:54
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Ha már megjelentek a fekete foltok (azaz kivált az ezüst), akkor amivel kezdhetnél valamit, az finoman szólva is durva. Az egyetlen lehetőséged, hogy megvárod, amíg szépen lekopik. @2-nek meg nem tudom, milyen kémiai ismeretei lehetnek, ha ezüstre meszet ajánl, azzal nem reagál.
2016. ápr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!