Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felnőttkorban is kialakulhat...

Felnőttkorban is kialakulhat dadogás? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Mostanában észrevettem,hogy néha dadogok.Nem is annyira dadogás,inkább megakadok és ismétlek.Bár ez lehet a dadogás,nem tudom.Vagy a szavak elejét ismétlem meg kétszer vagy a végét.Azt vettem észre,hogy előrébb gondolkodok,mint ahogyan beszélek(gyorsan akarok sok minden elmondani) és totál kiesik,amit mondani akarok és elkezdek dadogni.Az meg pláne a halálom,ha a mondat tele van "r" illetve "l" betűs szavakkal,pláne,ha egy szóban ez a két betű többször is előfordul.Például az előfordul vagy repülőtér stb. Ezeket nem mindig,de megesik,hogy 2-3x neki kell esnem,hogy rendesen kitudjam ejteni.Ez miért alakulhatott ki?Régen jártam vers-és mesemondóversenyekre,amiket rendszerint meg is nyertem.

Köszönöm előre is a segítséget!



2016. máj. 2. 17:33
 1/2 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni,hogy 21 éves lány vagyok. A családomban ilyen esetet nem nagyon ismerek.
2016. máj. 2. 17:35
 2/2 crudy ***** válasza:
Természetesen kialakulhat. Túl gyorsan beszélsz de a szád ezt nem tudja követni, pontosabban az agyad túl gyors a szádhoz. Eddig is így gondolkodtál és beszéltél csak eddig a szád nem akadt meg. Én is 21 vagyok és most kezdtem el dadogni ugyan úgy mint te és raccsolni. Kialakulhat stressz miatt, kialvatlanság miatt. Ha talán még tikkelsz is akkor tuti a stressz miatt van.
2016. máj. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!