Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit takar a teljes körű...

Mit takar a teljes körű kivizsgálás?

Figyelt kérdés
Gondozottamnak ezt mondták,hogy menjen el egy teljes körű kivizsgálásra,de nem tudok bővebbet. A körzeti orvost kérdeztem és soroltam pár dolgot. A vége az lett,hogy azt mondta,ha nincs panasza hallására,akkor minek akarom oda vinni.A másik hogy kértem beutalót a reumatológiára.Erre is azt mondta,ha nincs panasza,akkor nem ad. Akkor most mi a teljes körű kivizsgálás? Hova vigyem,hova kell vinnem kivizsgálásokra? Laborra és ekg-ra kaptam beutalót.

2016. máj. 11. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért szükséges a teljes körű kivizsgálás?

Én azt gondolnám, hogy kb olyan, mint egy góckutatás: háziorvos, fogászat, gégészet, nőgyógyászat/urológia, belgyógyászat, tüdőszűrés.

ezekből a belgyógyászati részt a háziorvos kvázi megoldja, labor, ekg, esetleg uh-beutalóval, a többi pedig nem beutalóköteles.

2016. máj. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rokkantsági ellátás megállapításához kell. A körzeti orvos kiküldött az asszisztenshez ezzel a kéréssel.EKG-ja nincs a rendelőben.
2016. máj. 11. 12:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Reumatológiára,orthopédiára kell a beutaló.
2016. máj. 11. 12:05
 4/6 anonim ***** válasza:

de ki mondta, hogy menjen teljeskörű kivizsgálásra?

ilyen esetben persze, hogy a háziorvos dönt, hogy szerinte hova szükséges beutalni és hova nem.


ha pedig rokkant/vagy most válik azzá, feltételezem, van gondozó orvos, aki el tudja irányítani a megfelelő helyre.

2016. máj. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Budapest Főváros Kormányhivatala hívta be vizsgálatra és ott mondták,hogy mivel nincs semmilyen orvosi papírja,menjen el egy teljes körű kivizsgálásra.( Azért nincs,mert fizikailag egészséges).Még pszichiátriai sincs,mert nem áll gyógyszeres kezelés alatt és az a doki mondta ,hogy nem kell oda járni rendszeresen.
2016. máj. 11. 12:13
 6/6 anonim ***** válasza:

ha fizikailag egészséges és nem szorul rendszeres pszichiátriai gondozásra, akkor mi alapján menne a rokkantosítás?

egyébként nyilván utóbbi eset áll fent, akkor pedig a pszichiáterhez kellene visszamenni, és tőle kérni a beutalókat mindenfelé.

2016. máj. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!