Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell/lehet feldolgozni...

Pityupocse kérdése:

Hogyan kell/lehet feldolgozni egy családtag végelgyengülésben való haldoklását?

Figyelt kérdés

Nem hiszem hogy van erre bármi mód, viszont még sosem vesztettem el senkit, és kis túlzásban a mostani eset is egy egész természetes dolog, a 87 éves nagymamám lett egyre betegebb az utóbbi hónapokban.


Sokat hallottam eddig a halálos ágyról és az élet körforgásáról, hogy pelenkával kezded, és cumis üvegből itatnak, és pont ugyan ez lesz a végén is.


Sokkal boldogabb voltam mikor még nem értettem pontosan vagy mondjuk úgy nem tapasztaltam meg hogy mit jelentenek ezek.

Most viszont minden értelmet nyert, és az az ember aki egykor minden kérdésemre tudta a választ, most úgy fekszik az ágyban hogy megfordulni sem tud egyedül, vagy inni 1 pohár vizet. Fizikai fájdalmat jelent ránéznem, mert nem tudok mit mondani, aminek bármi értelme lenne.

Egyetlen pozitívuma van ennek a helyzetnek, hogy az elhalálozás innen csak megváltás lehet, ami neki és minden hozzátartozójának is olyan szempontból segítség, hogy abban a tudatban maradunk itt hogy megszabadult a földi szenvedéstől. És bár nem hiszem semmilyen lét utáni hókuszpókban, azért a jelenlegi helyzetnél talán mindenki egyetért abban hogy bármi jobb lehet.



2016. máj. 18. 13:27
 1/5 A kérdező kommentje:
Lehet nem érkezik rá válasz, de jól esett leírni, ha van rá lehetőség később törlöm is. Amúgy nem vagyok már fiatal, de eddig szerencsés voltam mert semmi ilyesmit nem kellett megtapasztalnom.
2016. máj. 18. 13:29
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán a hosszú élete lehetne vigasz. Ha tud még beszélni, és akar is, kérdezgesd a régi dolgokról, hátha van kedve mesélni. Esetleg vedd is fel a beszélgetéseket, hátha, (sőt biztos), hogy tanulságos.
2016. máj. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát abban hogy hogy dolgozd fel nem nagyon tudok/tudunk segíteni.

Tudom hogy fáj látnod ,de èn egy kicsit jobban voltam, egyfajta kötelesègnek èreztem , hogy segítsek neki, pedig mèg fiatalka voltam.Úgy èreztem hogy a sok törödèsèt meghálálhatom mègha nem is tudja úgymond most felfogni.

Megnyugtatott ès valami fèlekèppen jó èrzès volt ,hogy elköszöntek ,hogy ott lehetek vele.

Nehezen engedtem el nem is egy rokont, családtagot , ismerőst de vègül engem is az nyugtatott meg, hogy már nem kell kiszolgáltatottak fájdalmak közt lennie.Ès vègkèpp hogy már nem látom.

A helyében amennyi időt tudsz tölts vele! Tudom rossz látni, de fordított helyzetben biztos jó volna , neked is ha hozzád közel álló szeretted melletted lenne!

Mert attól ha kerülöd őt, sajnos a szenvedès tart, ès a te bűntudatom nőhet .Sőt ...

Lègy mellette , támogasd, ès a többi csalástagjaidat is ,hiszen mindenkinek nehèz.


Ès ha eljön az idő , az együtt töltött szèp percekre gondolj! Úgy emlèkezz rá ahogy nevetett rád.ès soha ne feledd ,hogy szeret tèged.

Az emlèkedben ès a szívemben örökre èlni fog.

2016. máj. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, jobb lett volna hamarabb feltenni... Ma eltávozott.

Nyugodjék békében.

2016. máj. 19. 07:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok.Nagyon sajnálom .Őszinte rèszvètem.
2016. máj. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!