Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagy baj, ha úgy tudok könnyen...

Nagy baj, ha úgy tudok könnyen elaludni, hogy Desloratadin Actavisra (allergiagyógyszer) iszok egy keveset?

Figyelt kérdés

A betegtájékoztató nem tiltja az alkoholt, és azt olvastam a neten, hogy klinikai tesztek szerint nem befolyásolja a hatását. Xyzal-nál még írták hogy kerüljük az alkoholt, de ennél nem. És nem is álmosít magában. Egy kis itallal viszont ellazít. Nem iszok rá sokat, csak 3-4 cent töményet kólával. Kb. 1 hete csinálom rendszeresen, de máskor véletlenül is előfordult még Xyzal-lal is, hogy elfelejtettem, hogy bevettem és rá 10 percre lehúztam egy vodkás kólát. Semmi bajom nem lett.

Amúgy depressziós vagyok, a tüneteim alapján felmerült hogy bipoláris is. Kéne szednem Frontint meg valami antidepi bogyót, de nem szedem, nem hiszek az ilyen szerekben. Az allergiámat jól kordában tartja így is, szóval a hatását nem csökkenti. Az a kis ital meg nem sok szerintem.


2016. jún. 17. 03:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Jobban értesz a gyógyszerekhez mint az orvosok. Akkor döntsd el magad!
2016. jún. 17. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kólával iszod, akkor lehet, hogy nem is az alkohol hatása érvényesül, hanem a kólában levő és értágító széndioxidé meg a kis dózisban hasonlóan értágító koffeiné.
2016. jún. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Allergiagyógyszerek mellé nem nagyon érdemes alkoholt fogyasztani, még akkor sem, ha a betegtájékoztatóban ez nem szerepel. Napi 3-4 cent tömény hosszú távon alkoholizmushoz vezet, tehát nem érdemes elindulni ezen az úton, pszichoterápiával kellene megpróbálkozni.
2016. jún. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a kóla hatása, 3-4 cent vodkára jó ha jut 1-2 cent kóla :)

Pszichoterápia az megy rendszeresen, de amíg nem változik az élethelyzetem, nem sokat segít.

2016. jún. 17. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha összevetjük a hangulatjavítók és az alkohol veszélyeit, mindenképp az alkohol a rosszabb megoldás. Ha úgy érzed, hogy a pszichoterápia nem elég, érdemes lenne pszichiáterhez fordulni, hogy ne legyen szenvedélybetegség a dologból.
2016. jún. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ott is jártam, Sertralint + fRONTINT írt fel. Na most az ugye SSRI, azoknak meg nagyon durva mellékhatásai lehetnek, pl. maradandó szexuális diszfunkció, mániás viselkedés, stb. Nem akarok egy rossz időszak miatt tönkremenni egy tablettával. Ugyanúgy függő lehetek attól is (enyhe játékfüggőségem is van, a családban pedig mindkét ágon volt alkoholista, egyikük apám). Ismerve magamat, kiszámíthatatlan lenne, mit okozna nálam az antidepi-bogyó. Amúgy sosem voltam még úgy igazán részeg, ha érzem hogy kezd hatni az ital, mindig abbahagyom, még mielőtt eldurvulna a helyzet. Fél liter sör vagy egy-két vodkás kóla, esetleg 1-2 pohát bor vagy pezsgő, épp ami van, de sosem annyi hogy lerészegedjek.

Másrészt elég feledékeny és szétszórt vagyok, - ahogy leírtam -, simán elfelejteném hogy bevettem az antidepit, fél óra múlva meg ráinnék. Ha mindent beszednék, amit felírnak (desloratadin, frontin, sertralin) meg még rá is innék közben, na az lenne csak igazán orosz rulett.

2016. jún. 18. 03:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Fura dolog de az azomyr tabletta ami desloratadimt tartalmaz nekem is segít. Allergiás időszakban vettem észre, hogy jól alszom tőle, kevesebbet szorongok és jobb a hangulatom. Szerintem jobb ezt szedni mint a frontint ami csak elálmosít és nem használ semmit. De az alkohol kóla kombó iszonyat hülyeség. Pszichésen is tönkre fog vágni idővel, meg az alvásod minőségét is rontja. Plusz a gyomrodat is tönkreteszi.Szerintem anélkül szedd az allergiagyógyszert és alkalomadtán konzultálj orvossal, hogy a hosszútávú használattal nem lesz e gond.
2017. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Pont a legutóbbi alkalommal kérdeztem tőle kissé félve, hogy baj-e ha iszom rá alkoholt. Nevetve mondta, hogy egyáltalán nem, csak az alkohol hatását erősíti. Ismerősei ha bulizni mennek, direkt előtte veszik be, így kevesebb is elég a berúgáshoz. :)
2017. márc. 2. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!