Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha igaz, hogy a reggeli a...

Ha igaz, hogy a reggeli a legfontosabb étkezés, akkor miért van az, hogy az emberek többsége nem éhes reggel?

Figyelt kérdés

Az én ismerőseim többsége nemigen tud enni felkelés után röviddel, különösen, ha korán kell kelni. Ha pacsirta típusú, akkor sem.

Úgy 60%-ot becsülnék, aki NEM reggelizik.

Én is jóval kevesebbet bírok enni reggel, mint a nap további részében (bár alapból madárgyomrú vagyok).


2016. jún. 27. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem igaz, hogy nem éhesek. Legfeljebb a te ismerőseidre :)

Ha az ember felkel reggel, akkor azonnal nem éhes. Én sem. De úgy kb. egy óra múlva megéhezem.

A reggeli nem azt jelenti, hogy azonnal enni kell, ahogy felkeltél.

És ezért sokaknak nincs ideje, felkelnek, összekapják magukat és rohannak a munkába vagy iskolába.

2016. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy órával felkelés után éhes vagyok (főleg, ha nem ittam kávét éhgyomorra), de akkor már úton vagyok, ahogy írtad is. :)
2016. jún. 27. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem igaz, hogy a legfontosabb étkezés, legalábbis nem mindenkinél.

Soha életemben (jó, a bébikoromat kivéve) nem kívántam enni délelőtt, ha mégis tettem, az nem esett jól, összetételtől függetlenül, plusz éhes lettem, enervált meg minden.


Én elég extra vagyok e szempontból, de vannak még ilyenek. Nem véletlen, hogy az időszakos böjtölők zöme a délelőttöt hagyja ki.


Azt viszont én is tudom, hogy sok ember felkelés után képtelen enni. Nekem ez az alvással függ össze, alvás környékén nem kívánok enni, sem előtte, sem utána, az pedig esélytelen, hogy alvásból éjszaka közepén felkelve egyek. Van, aki ugyanilyen, csak kisebb időnek kell eltelnie, s van, aki simán fel tud kelni enni is.

S van, akinek KELL egy viszonylag nagy reggeli (a kalóriaigényének majdnem a fele), hogy működni tudjon. Egy olyannal élek :)


Az a jó, ha úgy csináljuk, ahogy igazán jólesik nekünk.

2016. jún. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2: Na látod :)

Én sem tudok órákkal előbb felkelni, csak hogy otthon reggelizzem. De ez nem gond. Tudok enni melóhelyen is. Felkelek, elkészülök, mire beérek megéhezem, szóval én ott szoktam reggelizni. Nyilván ezt nem minden helyen lehet megtenni. De szerencsére nálunk nem gond.

2016. jún. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Reggel mindennek valahogy olyan rosszabb íze is van.
2016. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha hajnalban kell kelnem és pont abban a periódusban, amikor a legrosszabb nekem (kb. fél 6 - fél 7 között), akkor csak ülök az ágyam szélén illetve az étkezőasztalnál a kávém felett, zúg a fejem, irtó álmos vagyok, irtó lassú vagyok, szinte még alszom és képtelen vagyok összeKAPni magam. Fél óra alvás mínusz nekem megér annyit, hogy ne annyira idegbetegen induljon a reggel, hiszen napközben fél óra ide vagy oda - meg se érzem.

Reggelivel talán még több is, mint egy óra alatt tudok elkészülni. Kávé, reggeli fél óra, ágyazni, szellőztetni, fogat mosni, felöltözni másik fél - bő fél óra. :D

Pedig nem vagyok bagoly - igaz pacsirta se. :D

2016. jún. 28. 07:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a reggelizz dolog is csak a szokásos kamu okosság, amire semmi bizonyíték nincs, csak nyomatják az emberek évtizedek óta. Csináltak már több ezres mintán végzett statisztikai elemzéseket és nem találtak különbséget a nem reggelizők és a reggelizők egészségi állapota között.
2016. jún. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy én is ezt érzem! :)
2016. jún. 28. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!