Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van az, hogy reggel...

Miért van az, hogy reggel kevesebbet tudok enni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy reggel nagyon keveset tudok enni, sokszor már egy nagyobb pohár víztől is feszülő érzés van a gyomromban, így ritkán reggelizek, és olyankor is keveset. Este kb. 3-szor annyi belém fér, pedig éppen, hogy akkor nem kellene sokat enni. Lehet ez ellen tenni valamit?

2016. márc. 28. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez mindenkivel így van
2016. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te ilyen vagy és kész. Miért akarsz ellene tenni? Szerintem tök jó, ha nem kell reggelizni :) Semmi baj a nagy vacsorákkal, de egy alapos ebéd azért gondolom, sokaknál beválik.

Én régen rengeteget ettem este (ez néha direkt jó volt, akkor voltam otthon, akkor esett jól s tudtam igazán nyugodtan enni), manapság már keveset, mert az ebéd a főétkezésem. Alapvetően a korábbi evés határozza meg, hogy mennyi kell, gondolom, nem csak nálam, bár biztos van, akinek kifejezetten este kell sokat ennie, nekem is megvan a magam legevősebb időszaka, amin nem tudok változtatni úgy, hogy az igazán jó legyen. Ahogy a reggelivel is szenvedtem gyerekkoromban (bement, de enerválttá és éhessé tett. összetételtől független ez, tapasztaltam. max. a majdnem nulla inzulinválasz OK, de minek ennék reggel étvágy s éhség nélkül egy halom zsírt? :D).

2016. márc. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1: Ezt honnan veszed? Rengetegen éhesek reggel s jól belaknak. A párom pl. 1000-1200 kcal-t igényel 6-7 óra körül, de mások akár 5-kor reggeliznek, munkába indulás előtt...
2016. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#1. Ez nem mindenkinél így van. A természetes dolog, hogy az ember reggel eszi a legtöbbet és nem a nap későbbi folyamán. Ez a világban mindig így volt, csak hát változik a társadalom, de a szervezetnek igazából ez kell.


Kérdező: Valaki ilyen valaki olyan. Rossz a napirended ez okozza a problémádat.

2016. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szintis Zoli ***** válasza:
"A természetes dolog, hogy az ember reggel eszi a legtöbbet" - miért is?
2016. márc. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Olvass! Nem fogok idézgetni.

2016. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szintis Zoli ***** válasza:

Nagyon komoly a forrás és a mögötte álló szervezet is, de tekintsünk el ettől.

Sehol sem látom, hogy reggel kell enni a legtöbbet. És persze nincs szó a tápanyagok arányáról sem, de miért is lenne egy ilyen cikkben.


Röviden: Nem kell, hogy a reggeli legyen a legnagyobb étkezés és különösen nem kell a napi CH beviteled legnagyobb részét a reggelibe tenni. Persze lehet, ha úgy esik jól, de nem kell (és nem is tanácsos).

2016. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem speciel nagyon rossz, egészségtelen, enerváló a reggeli, innentől biztos nagyon érdekel, ki milyen ideológia alapján mondja, hogy mindenkinek egyformán kell enni :) Egyébként nagyon sok elég meggyőző cikket olvastam arról, hogy miért nem fontos a reggeli, már így általánosan. Mert van, akinek természetesen az, annak egészségére kívánom.
2016. márc. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!