Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Amikor repülőn ültem, ISZONYAT...

Amikor repülőn ültem, ISZONYATOSAN megfájdult a fülem. Ennek több éve már. Ha most újra repülnék, megint így lenne? Lehet, hogy az első alkalom maradandó károsodást okozott?

Figyelt kérdés
Lehet valamit tenni - és ha igen, mit, hogy ne fájduljon meg annyira a fül?

2016. júl. 5. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Tyukorkát tyopogatni.
2016. júl. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mijen tyukorkát kőne tyopogatni?! gyógytyukorkát? ;-)
2016. júl. 5. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennek az az oka, hogy a gépen alacsonyabb a légnyomás mint a földön. Ha a fülben-fejben-orrban levő csatornák, kamrák (pl. hallójárat, etc.) el vannak dugulva (pl. nátha vagy csak fülzsír), akkor a levegő bentreked és feszít.

Ha a fülzsír okozza, akkor kimosathatod a füledet előtte. Afülészeten megcsinálják, és nem kell szégyellni a fülzsírt, ott belül amúgy se tudod tisztítani. Ezenkívül a rágózás és ásítozás is segít. Főleg emelkedéskor és landoláskor, amikor érzed a nyomásváltozást, elkezdesz ásítozni, "kipattanhat" a füled.

2016. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm!


Azt hiszem, hogy van egy kis gyerekkoromból visszamaradt félelmem a fülészettel kapcsolatban.


Azt nem lehetne érezni egyébként, ha tele lenne fülzsírral a fül? Ha még ezt tudod, kérlek, írd meg, köszi!

2016. júl. 5. 18:42
 5/7 A kérdező kommentje:
(13-14 éves voltam, amikor először repültem, egy nem túl közeli rokonommal. Nem mertem szólni neki, hogy nagyon fájt a fülem és azt hittem, hogy maradandó lesz. Szerencsére csökkent, majd elmúlt a fájdalom pár nap alatt, de 1 hónappal később, amikor jöttünk vissza Magyarországra, újra megtörtént - és nagyon fájt. Nem lehet, hogy akkor beszakadt a dobhártyám?)
2016. júl. 5. 18:46
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem. Csupán a nyomáskülönbség okozta ezt a fájdalmat. Arról nem is beszélve, hogy csak 14 éves voltál. Egy serdülőnél lehet, hogy ez többszörös megterhelés a szervezet számára. Ez nem okozhat maradandó problémát.
2016. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!



(Akkor lehet, hogy bevállalok egy fülészetet tisztításra, ha repülőút előtt állok.)


Köszi mindenkinek!

2016. júl. 5. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!