Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerinc problémám van. Mit...

Gerinc problémám van. Mit tehetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kisgyerekkorom óta gerincferdülésem van, pontosan nem tudom hány éves koromban alakulhatott ki. Voltam többször ortopédián, de az orvos egyszer sem mondtott konkrétumot, hogy mit kezdhetnék ezzel. Nagyon csúnya, púpos, olykor fájdalmas is. Hallottam a pilatesről, és különféle jóga gyakorlatokról. Ezek alkalmasak lehetnek arra, hogy megfelelő testtartással rendelkezzek? Esetleg ha eltűnik a púpom, a görnyedtségem, akkor a gerincem kiegyenesedésével magasabb is lehetek néhány centivel?

2016. júl. 8. 14:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Menj el gyógytornászhoz. Magasabb nem leszel de nem fog fájni se látszódni ha sokat csinálod az ott megbeszélt gyakorlatokat.
2016. júl. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyógytornát nem ajánlott az orvos, ez lenne gerincferdülésnél a leghazsnosabb, de ha már púpos is vagy, akkor egy jó csontkovács kellene.
2016. júl. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

amiket írsz, és amiket írtak az ettó baromság

Ha sokat csinálsz valamit, annak semmilyen élettani hatása nincs

edzél

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7814765-..

2016. júl. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már megbocsáss, de a belinkelt kérdést nem én tettem fel, bár ezt bizonyítani nem tudom. A válaszod mondatszerkezetén és megfogalmazásán pedig kristálytisztán tükröződik az, hogy nem hiába csak 34%-ban bizonyulnak hasznosnak a válaszaid.
2016. júl. 8. 20:15
 5/9 anonim ***** válasza:

gyógytorna, csontkovács, pilates, és különféle jóga nettó baromság.

Eddzél

Így érthető?

2016. júl. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A lényeget eddig is megértettem. Viszont az edzés sem változtat a bajomon. Egy évig jártam edzőterembe, lefogytam ugyan, de púpos maradtam. Éppen ezért keresek más módot arra, hogy elérjem a normális testtartást és megszabaduljak a gerincferdüléstől.
2016. júl. 8. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:

Edzés önmagában semmit nem fog segíteni egy szerkezeti problémán, csak a további deformációt fogja gátolni. A gerinc alapját képző keresztcsont helyzetét kell felmérni, és ha szükséges, helyrerakni. "Púposságon" mit kell érteni? Konkrétan kyphosisod van? Ezt diagnosztizálták, vagy te gondolod? És hány éves vagy hozzá?


(egy csontkovács)

2016. júl. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Barátnőm eléggé púpos volt és egy csontkovács eltüntette a púpját, nem akartam hinni a szememnek.
2016. júl. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sokáig gerincferdülésem volt, engem úszni küldtek. :)
2016. júl. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!