Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy gyorsteszt. Át...

Pajzsmirigy gyorsteszt. Át lettem verve?

Figyelt kérdés

A labor szerint túl magas lett a TSH szintem, mivel babát tervezünk, nagyon megijedtem.

Vettem a patikában egy pajzsmirigy alulműködés gyorstesztet potom 3 ezer forintért, de megdöbbenve láttam, hogy nem pontos értéket ad, ráadásul csak akkor mutatja ki a pajzsmirigy alulműködést, ha a THS 5 NE/mL szint felett van.

A labor referencia tartománya eleve 4,00, a babavállaláshoz meg maximum 2 lehet ez az érték.

Tehát ha nekem a gyorsteszt alapján 4,9 ami nagyon magas, a teszt normálisnak veszi.

Ez nem óriási átverés?



2016. júl. 22. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, mivel világosan rá van ìrva mit tud mèrni ès mit nem. Egyáltalán mi a tökömböl gondoltad, hogy egy gyorsteszt ugyanolyan pontos lesz, mint egy hitelesìtett mèrőműszer?!
2016. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A teszt csak tájékoztató jellegű, kb semmit nem ér amúgy hisz nem elég csak a tsh semmihez, kell t3 és t4, anti tpo, D-vitamin szint, rááadásul ő azért az 5-öt veszi alulműködésnek mert a 4 a laborféle határérték, abban pedig benne van ám mindenki, a 4körüli pl egy 80évesnek tökéletes, neki 5 felett van alulműködése csak. Egy egészséges nőnek 3körül már simán.
2016. júl. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem átverés, tényleg rá van írva.

Endokrinológiára viszont menj el, főleg, ha babát terveztek.

2016. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De nem a doboz külsejére kellett volna ráírni, hogy a tesztnek ki a célcsoportja, milyen érték felett mutat pozitívat?

Hiszen ha már megvettem, felbontottam, csak utána tudom a tájékoztatót elolvasni.

2016. júl. 23. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!