Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy betegség, mennyire...

Pajzsmirigy betegség, mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Pozitív lett a pajzsmirigy eredményem.Több százzal a megengedett érték felett van.

Azt mondták, gyógyszert kell majd rá szednem, de akár rákos is lehetek.

Órák óta sírok a szobámban.. Van valakinek hasonló betegsége?

20/L



2016. aug. 1. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

A TSH lett magas ennyire vagy az Anti-tpo? Mert ha az anti tpo akkor ne ijedj meg, pajzsmirigy betegeknél 3-5000-es érték mondhatni szokásos. Autoimmun eredetet jelez. Kell egy UH hogy van-e göb vagy elváltozás.

Alulműködök én is, 2körüli TSH helyett 10 volt...

Ha nem kezelik akkor göbösödik, csontritkuláshoz vezet plusz a sok kellemetlen tünethez, de még a göbök között is van jó és rossz. A kezelés egyszerű: hormonpótlás, minden reggel meghatározott gyógyszermennyiség éhgyomorra, vízzel és fél órát kell várni. Nem vészes. Amíg nem áll be a hormonszint, addig 6hetente vérvétel, utána fél évente endokrinológus.

Mellé D-vitamin, szelén, glutén csökkentése, tej , szója és jód elhagyása pedig levitte a gyulladást.

2016. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazából mindkettő magas, de az Anti-typo vészesebb.

Már pár hónapja nem eszem gluténtartalmú ételeket, és a menstruációm is rendszeressé vált, ami eddig nem volt jellemző, ennem ellenére romlott mindkét eredmény :(

2016. aug. 1. 16:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Az csak az gyulladást jelzi akkor, hosszú idő mire beáll a tsh is. Ne aggódj miatta, kezeléssel szépen lemegy majd. Tej, szója és jód elhagyása teljesen a legfontosabb! Viszont a D-vitamint kezd el szedni és szelént is mert a közérzeten is dob.

Nekem 1 éve derült ki és vannak jobb és rosszabb időszakok, hol érzem a tüneteket újra pl most időváltozáskor, hol kicsattanok. Étkezés nagyon számít. Legfontosabb: kezeljék. Orvosok gyógyszerrel, diétával, te pedig lelkileg, szeresd magad, legyen én időd.

2évente Uh-ozzák, fél évente a dokik áttapintják hogy rendben van-e amúgy!

Ha nincs göböd akkor nem leszel rákos. A forrógöb hajlamos rákosodni. Alulműködés tökéletesen kezelhető, filléres a gyógyszer, szóval ne aggódj!

2016. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Most kicsit megnyugodtam.

A nyakamnál találtak valami néhány miliméteres elváltozást, remélem, hogy nem lesz belőle komolyabb gond.

2016. aug. 1. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!