Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Darázs

Darkzoli kérdése:

Mit tegyek? Darázs

Figyelt kérdés
Sziasztok,egy darázst leütöttem,majd a fullánkja belement a kezembe,kivették a fullánkot,és bekenték ecettel,de valamiért még mindig fáj. Valaki tudja mit kéne tennem?

2016. aug. 13. 18:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit, egy darabig fájni fog, talán holnap is. Gond csak akkor van ha allergiás vagy rá.
2016. aug. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A darázscsípés fáj néhány óráig. Ha allergiás lenne rá, már bedagadt volna lufira a keze.

Máskor ne bántsd a darazsat, és akkor ő se bánt téged.

2016. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
az allergiás reakció mértéke egyénenként teljesen eltérő lehet, szóval van aki már 2 perc elteltével fulladni kezd, másnak meg csak szép fokozatosan, napok alatt dagad be a csípés helye, nyilván ez egy sokkal enyhébb és kevésbé súlyos állapot, de ez is allergiás reakció és ezt is kezelni kell.
2016. aug. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Méh leheett nem darázs, méh fullánkja marad bent, azt ki kell szedni és utána kend be Fenistil géllel.
2016. aug. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek ! Ma felkeltem,és hát a tenyerem eléggé fáj,lehet bekenem avval amit javasoltál :)
2016. aug. 14. 08:08
 6/6 A kérdező kommentje:
Az a baj,ma nincs gyógyszertár,igy nem tudom kikérni a Fenistil gélt :/ Mit tegyek ? Ma már csak el múl nem?
2016. aug. 14. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!