Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mai nap a reumatológián (...

A mai nap a reumatológián ( Sürgősségi és elsőbbségi beutalóval nem láttak el, mi ilyenkor a teendőm?

Figyelt kérdés

Egy valószínű fertőzés szövődményeként ( laborvizsgálat, vérvétel ma volt, hétfőn lesz eredmény), egy súlyos ízületi gyulladás lépett fel, amelyre a háziorvostól Rantudil forte tablettát kaptam, és beutalót laborba és reumatológiára, sürgősséggel. 5 óra várakozás után rosszul lettem, mert a laborba éhgyomri kellett menni, és szóltam, hátha a 10 perces vizsgálatra beférek. Erre gyakorlatilag elküldtek a fenébe, hogy mit képzelek, amikor 8 hetes várakozás és előjegyzési idő van. Mivel táppénzre nem vetettem magam, így legközelebb csak szerdán tudnék menni, de akkor meg már nem tudnak sürgősséggel. Mit tehetek ilyenkor, hova mehetek, ahol ellátnak? A körzetihez vissza kell mennem úgyis, addig meg célszerű várni?

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 26. 19:25
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem írni, hogy a fájdalmam viszont nagyon erős és intenzív, és nehéz így dolgozni. Ennek ellenére nem tudom mit tegyek.
2016. aug. 26. 19:29
 2/24 anonim ***** válasza:
Magándoki, legalábbis nem tudok jobbat.
2016. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Eszembe jutott nekem is, csak félek nem férne bele a költségvetésembe. :(

Így nincs is más esélyem, hogy előbb ellássanak? Elég elkeserítő ez most nekem.

2016. aug. 26. 19:45
 4/24 anonim ***** válasza:
Hívd fel a körzetit és kérdezd meg!
2016. aug. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Csak hétfő délután tudom felhívni, mert akkor rendel, én meg dolgozom. És sajnos nem tudok elmenni a munkahelyről, csak szerdán vagyok szabadnapos. Addigra meg kellene neki a lelet. Ezért vagyok bajban, és tehetetlen is.
2016. aug. 26. 19:52
 6/24 A kérdező kommentje:
Igazából az is érdekelne, hogy engem mint beteget nem láttak el, nem sértették a betegjogaim? És nem kérhetek mégis sürgős ellátást, akár a közeli kórház sürgősségi osztályán? Mert fontos lenne nagyon tudni, hogy mi a baj.
2016. aug. 26. 19:54
 7/24 anonim ***** válasza:
Próbáld meg! A betegjogosdi később is ráér, de a vizsgálat legyen meg!
2016. aug. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, hátha.. Elvileg gondolom kell ilyen szakembernek lennie egy kórházban. Legalábbis remélem. És hétvégén. :( Gondolom, más lehetőségem úgysincs hétvégén, mivel szakrendelő nincs.
2016. aug. 26. 20:01
 9/24 anonim ***** válasza:
Egyébként ha csak szerdán vagy szabadnapos, és nem sikerül ezt a hétvégén elintézni, akkor derítsd ki legalább azt, hogy ha pl. hétfőn mennél el vizsgálatra, adnának-e majd igazolást róla. Hiszen nem csak betegség esetén, hanem vizsgálaton való megjelenés esetén is hiányozhat az ember a munkahelyéről, nem?
2016. aug. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

... Köszönöm az eddigi válaszokat!

Ha valakinek esetleg még lenne valami ötlete, vagy akár tapasztalat, azt is megköszönném előre is!

2016. aug. 26. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!