Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mai nap a reumatológián (...

A mai nap a reumatológián ( Sürgősségi és elsőbbségi beutalóval nem láttak el, mi ilyenkor a teendőm?

Figyelt kérdés

Egy valószínű fertőzés szövődményeként ( laborvizsgálat, vérvétel ma volt, hétfőn lesz eredmény), egy súlyos ízületi gyulladás lépett fel, amelyre a háziorvostól Rantudil forte tablettát kaptam, és beutalót laborba és reumatológiára, sürgősséggel. 5 óra várakozás után rosszul lettem, mert a laborba éhgyomri kellett menni, és szóltam, hátha a 10 perces vizsgálatra beférek. Erre gyakorlatilag elküldtek a fenébe, hogy mit képzelek, amikor 8 hetes várakozás és előjegyzési idő van. Mivel táppénzre nem vetettem magam, így legközelebb csak szerdán tudnék menni, de akkor meg már nem tudnak sürgősséggel. Mit tehetek ilyenkor, hova mehetek, ahol ellátnak? A körzetihez vissza kell mennem úgyis, addig meg célszerű várni?

Köszönöm a válaszokat!



2016. aug. 26. 19:25
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Elvileg igen, de sajnos a gyakorlatban nem hiányozhatok, egyszemélyes boltban dolgozom, és a váltótársam nem lesz. Elég bonyolult ügy, mert soha nem volt még ilyen váratlan helyzet, és nem tudna kivel helyettesíteni a munkáltatóm.
2016. aug. 26. 20:03
 12/24 anonim ***** válasza:
Nagyon jól tudja a munkáltatód, hogy emberből vagy, és az ember néha megbetegszik. Legfeljebb nem nyit ki a bolt, na bumm.
2016. aug. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Bár ilyen egyszerű lenne.. számít rám, persze, tudom, hogy vannak nekem is jogaim, például betegnek lenni, de Őt sem akarom cserben hagyni, mert Ő nem tehet róla. Tehetetlennek érzem magam, mindeközben pedig szenvedek is a fájdalomtól. Persze, ha újra lázas leszek, akkor úgysincs más választásom, csak gondoltam hátha el tudom kerülni ezt, és engem is hátha valaki ellát. Akár a kórházban is.
2016. aug. 26. 20:12
 14/24 anonim ***** válasza:
Betegjog? Nézd valószínűleg és szerencsére nem nagyon voltál komolyabban beteg. Én nem vagyok ilyen szerencsés. A reumatológián átlag félév a várakozási idő, ami persze egy vicc, mert addigra minden mozgásszervi panasz megoldódik valahogyan, ha más nem úgy, h magándokihoz mész. A lényeg, a te eseted nem tűnik sürgősséginek, ezért nem láttak el. Csak, hogy értsd engem olyan fejfájással, h felkelni sem tudtam 2 hónap múlva láttak el, féloldali zsibbadással pedig 2 hét múlva, mindezt egy súlyos neurológiai betegség mellett. Ez a helyzet, ehhez kell alkalmazkodni és sok beteg van, bele kell férjen a pénzedbe a magándoki, mert különben nem kapsz időben ellátást, a dokiknak az akut beteget is el kell látni, és most a nálad akutabb esetekre gondolok.
2016. aug. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Nyilván nem járunk egymás cipőjében, így nem érzed az én fájdalmam, mint ahogy én sem a tiéd. Megkérlek látatlanban és a panaszom errősségét tekintve ne mérd fel az én jelenlegi állapotom. Ezt előre megköszönöm. Mivel akut és borzalmasan fáj, ( ahogy írtam a háziorvos szerint fertőzés szövődménye) és ez kizárandó Ő küldött oda akutan. És a háziorvos nyilván tudja mit miért kér.

2016. aug. 26. 20:29
 16/24 anonim ***** válasza:
Ha vérvétel már volt, akkor ez még milyen laborvizsgálat, főleg éhgyomorral ?
2016. aug. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Vérvétel volt ma, EBV, CMV és Hepatitis A vizsgálatra, továbbá vizelet. Hétfőn lesz eredmény.

A reumatológia mivel gyanús hogy valamelyik vírusfertőzés okozhatja az iszonyat ízületi gyulladást, sürgős vizsgálat kellett volna, de nem láttak el. És ma péntek volt. Ez a baj.

2016. aug. 26. 21:48
 18/24 anonim ***** válasza:

"számít rám, ... Őt sem akarom cserben hagyni"


Nagyobb cserben hagyás, ha hétfőn kinyitod a boltot, aztán mondjuk két hónapig nem, mint ha hétfőn nem, aztán két hét alatt rendbe jössz.

2016. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Minden labor éhgyomri. Gondolom így tudják az értékeket kimutatni. És amikor azzal pikkpakk végeztem, átmentem a reumára. Ahol 5 órát ültem, a vérvétel után, étlen szomjan.. és ellátást sem kaptam. És kell a lelet a háziorvosnak.
2016. aug. 26. 21:50
 20/24 A kérdező kommentje:
Az is igaz, csak nem akarom, hogy kirúgjon, mert miattam nem tud nyitni a bolt. De az egészségem fontosabb de sajnos nem tudom megoldani a hétfői szakrendelést, ( de legalább akkor már nem kéne ehgyomorra menni és kibírnám azt a pár órát). Csak nem merek betegállományt kérni, főleg így utólag, utolsó pillanatban. :(
2016. aug. 26. 21:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!