Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alvás problémák, hogy aludjai...

Alvás problémák, hogy aludjai rendesen?

Figyelt kérdés
Egy héten 5 napban kb 3 orát alszom csak, későn megyek el aludni (mert ha korán megyek akkor felébredek olyan éjjel 2 fele) és reggel meg azért ébredek fel mert mindenki készülödik,csapkod... Vissza aludni pedig nem tudok... Van olyan módszer amitől hamar el lehet aludni?
2016. aug. 31. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Keresgelj neten, rengeteg ezzel kapcsolatos temat talalsz meg youtubeon is! ;) En akkor nem tudok elaludni, ha nagyon porog az agyam, ezert csak ugy sikerul ha elalvas elott nem gondolok semmire. Lefekves elott egy oraval mar legyel csendesebb, nyugisabb, es keszulodj az alvashoz, talalj ki magadnak egy esti rutint amit mindig betartassz. Az is ebren tarthat, ha elalvas elott eszel. Sok

Ataludt ejszakat kivanok neked! :)

2016. aug. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, 4 óránál többet ritkán alszom, ha igen, akkor az max. 5-6 óra és kész. Májustól vagyok így vele, nem tudom az okát egyelőre, lehet a meleg is bejátszik. Sokat nyomoztam utána, sok mindent hallottam és próbáltam. Volt, ami nem jött be, volt, viszont az alábbiak általában segítenek:


- elkezdtem olvasni, esténként tv helyett pl. 10-11 óra között és aztán megyek aludni, így az agyalás elterelődik, jobban szoktam elaludni, de a felkelés még ekkor is 3-4-5 óra múlva megvan és ritka a visszaalvás


- elkezdtem többet sportolni, ha a testem elfárad, jobban alszom, többet, akkor van meg az 5-6 óra egyhuzamban és még utána is sokszor pihizem tovább, csak már nem alszom...


- 1 nem kémia gyógyszer is segít, a Valeriana Harmony, elég nagy adagban van benne macskagyökés és komló (van még golgotavirág is mellette), mindegyik nyugtató/altató, 2 kapszula lefekvés előtt 1 órával és ezek után is hamarabb alszom el és tovább alszom egyhuzamban


a fenti 3 pont nem 100%-ban segít, néha pörög az agyam és esélyem sincs hamar elaludni, vagy valami kirángat idő előtt az alvásból... de azért jobb, mint ami a nyár elején volt, volt, amikor 2 napis szinte 0 alvás, pedig tudtam volna és a végén már görcsösen akartam aludni, így esélyem sem volt...


ezenfelül rengeteget írnak arról, hogy sötét legyen, mindig ugyanakkor feküdj le, friss levegő, stb... ezekkel kezdtem, a nagy része nekem semennyire sem vált be, csak a fent említett 3 pont kb...


sok sikert...

2016. aug. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!