Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kaphatok így felmentést...

Kaphatok így felmentést tesióra alól?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van, de nem olyan kicsi, mint a legtöbb gyerekeknek, hanem komolyabb, 25-27 fokos a görbület. Nagyon sok dokinál voltunk már, de csak tavaly találtunk olyat, aki tényleg "meggyógyíthat". Járok Scroth-terápiára, ez speciális gyógytorna, amit kifejezetten ilyen gerincferdülésekre írnak elő.

Régen asztmás voltam és most is az vagyok, csak "kinőttem", így már nem olyan súlyos, mint kiskoromban volt, de a futást még így sem nagyon bírom. Ezt még súlyosbítja, hogy a rossz tartásom miatt nem tudok annyi levegőt szívni a tüdőmbe, mint egy normális ember, ezért a tesióra kész kínszevedést, mert sokat futunk, néha a tanár(ok) még megjegyzéseket is tesznek, hogy "mi az, hogy valaki nem tud 400m-t végigfutni?" és valamikor újból lefuttatnak velem köröket.

Tudom, hogy a gerincferdülésemmel mozognom kéne, az orvos is mondta, hogy nyugodtan iratkozzak be táncra meg ilyenekre, mert az jót tesz, stb. Mozognék én, tényleg, de nem tesi keretein belül, mert az csak szenvedés nekem.

Ebben a hónapban megyek kontrollra a dokihoz, ezt akkor megemlítsem neki? Adhat felmentést?



2016. okt. 8. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Adhat
2016. okt. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktak felmentést adni, mert pontosan ahogy te is írtad, a mozgás erősen javasolt.
2016. okt. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha normális a doki akkor ad. A sulis tesiórák egyébként is vicckategoria.
2016. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

#2-es: tudom, de helyette eljárnék valami olyan sportra, amit bírok is, mert a sulis tesiken nem tudok úgy mozogni, hogy a gerincemnek is jó legyen, mert a tempót nem bírom.

2016. okt. 8. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Adhat felmentést igen. Úszást próbáld ki!
2016. okt. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A 25-27 fokos ferdülésekre már nem csak, hogy gyógytornát írnak fel, hanem gerincferdülési fűzőt (korzetet) írnak, fel amit a szakemberek a a saját testedre formálva készítenek el. Mivel ez a korzet egy kemény anyagból készült "páncél" ezért a mozgás már alapvetően nehéz benne. Nem lehet benne felülést fekvőtámaszt és hajolgatós gyakorlatot csinálni. De felmentést nem fognak, adni csak egyszerűen nem csinálhatod azt amit a korzetben nem tudsz.

Egy gerincferdülési lány

2016. nov. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6-os: nekem nincs korzettom, ha lenne beleírtam volnaca kérdésbe.
2016. nov. 7. 19:57
 8/8 anonim válasza:
Felfogta, viszont erre már az orvos általában füzőt ír fel
2016. nov. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!