Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megszűntetni a...

Hogyan lehet megszűntetni a lúdtalpat?

Figyelt kérdés

Kiskoromban jártam gyógytornára emiatt, akkor nem használt, biztosan nem vettem elég komolyan..

Most 18 évesen egyre jobban zavar, ha új csizmát veszek 2 nap múlva már teljesen felveszi a lábam formáját..de nem kell ehhez magasszárú cipő, ha nem olyan van rajtam akkor igy úgy áll a cipőm..

Lehet mèg ezen segíteni?

Lúdtalpbetétet mindenképp beszerzek, ezen kívül mik a legjobb tornák?


2016. okt. 26. 16:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Sehogy. A csontozat és az összekötő inak, kötőszöveti szalagok a rájuk ható terhelés hatására megváltoztatják alakjukat, lassan eltűnik a talp két boltozata (hosszanti és haránt- vagy keresztboltozat. Eredetileg három ponton van a talp alátámasztva: sarokcsont, nagyujj tőizülete és a kisujjhoz futó lábközépcsont végizülete. Lassan az összes lábközépcsont végizülete már éri a talajt és ez szokott fájdalmat előidézni. Nem a láb alakjának a megváltoztatása a cél, hanem a fájdalom eltüntetése, amit csak harántemelő betéttel lehet elérni. Némileg hasonló módon működnek a gördülő talpú cipők.
2016. okt. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én is gyógytornára járok most, igaz nem lúdtalppal hanem gerincferdüléssel, de vannak a csoportban lúdtalpasok is.

Nekik külön gyakorlatok vannak, viszont egyet ellestem tőlük: egy henger alakú cuccon(szerintem a seprűnyél is megteszi,ők fabottal csinálják) ráállnak, majd elkezdik rajta hengergeti a lábukat. NEm tudom mennyire hatásos, de szeintem próbáld ki, semmit nem veszítesz! :)

2017. febr. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!