Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség a felszíni...

Mi a különbség a felszíni (felszínes? ) altatás / az enyhe szedálás /mély szedálás között?

Figyelt kérdés

A páciens szemponjából kérdem, tehát az egyes fenti módszerek esetében mit lát hall / lát / érzékel másképp?

Mennyire tud magáról, mennyire tudja hogy hol van, mi történik vele?

Akinek volt bármelyik, élménybeszámolót is írjon, kérem!

Nemet és éltkort is írjatok, légyszi!



2016. nov. 2. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt nekem mindkettő. A mélyaltatás az hosszabb idejű műtéteknél van, teljesen be intubálnak, és izomlazítót is kapsz. A felszines altatásnál pedig csak egy légzés segítő maszkot kapsz, és saját magad lélegzel. A felszínes altatás után rövid idő alatt kitisztulsz. Érezni egyiknél se érzel semmit. Azt hiszem mindent leirtam.

Jaaa F/21

2016. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigieket, DE én nemcsak az ALTATÁST, hanem a SZEDÁLÁS két fajtáját kérdeztem. Ha ebben is tudnál segíteni, megköszönném.

Az éber szedálás ez:

https://www.youtube.com/watch?v=FiazgZj_200

ehhez képest a többinél mi a különbség?

2016. nov. 2. 20:29
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy nőgyógyászati műtétem és nem akartam, hogy elaltassanak. Így amolyan bódításfélét kaptam (Dolargan+Dormicum+Atropin injekció vénásan).

Ettől nem aludtam el, éreztem némi fájdalmat, de tompán.

Utána sem aludtam, de később kimentem a folyosói telefonhoz és ott majdnem elájultam, alig jutottam vissza az ágyamba. Utána már nem volt semmi gond.

Második hasonló műtétemet rövid altatásban csinálták, abból nem emlékszem semmire. Vénásan kaptam az altatót, pár másodperc múlva se kép, se hang. Nem volt hosszú műtét, de már a kórteremben ébredtem fel. (állítólag a műtét végén "felpofoznak, de erre senki nem emlékszik.)

Pár óra fekvés után haza is mehettem.

2017. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azt mondd el még kérlek, h amikor a bódításfélét kaptad, akkor mit fogtál fel a körülötted történő dolgokból, ill. mennyire emlékszel a mütétböl. Előre is köszi a további infót!
2017. máj. 25. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag teljesen tudatomnál voltam, hallottam, amiket mond az orvos és éreztem fájdalmat, csak - mint írtam korábban - tompán, tehát nem elviselhetetlenül.

Mikor vége volt és jött a beteghordó fiú, le akartam szállni az ágyról, de azt mondta, hogy fel ne keljek, úgyhogy ő vitt át az ágyba.

2017. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mármint a műtős ágyról akartam lemászni..
2017. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos sok műtétem volt, elég sokat voltam kórházban. Így sok betegtársam altatását / érzéstelenítését is láttam.

Úgy vettem észre, hogy ha a beteg úgy is gondolja magáról, hogy teljesen tudatánál van, a külső szemlélő számára gyakran akkor is félig nyitott szemmel hortyog vagy éppen bámul merev, üres tekintettel bámul a világba - lehet hogy Te is így voltál, amikor a bódítást kaptad.

2017. jún. 9. 05:18
 8/11 anonim válasza:

1. Gyomortükrözés:Bódítás, mindent érzékelsz a környezetedből, de nem igazán vagy magadnál. Nekem ilyen szédüléshez hasonló érzés volt.

2.Epeműtét:Mély altatás. Először nyugtatót kaptam, beszélgettek velem, vagyis inkább beszéltettek. Utána jött az altatás, zsibbadt az arcom. Se kép se hang. Ilyenkor lélegeztetnek. Utána egész nap hánytam.

3.Csuklóműtét: Felszínes altatás. Itt is zsibbadt az arcom. Utána kaptam egy maszkot, elaludtam. De magamtól lélegeztem. Később csak enyhe szédülés, fájt a fejem.

2017. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ohh, most látom milyen régi a kérdés. Elnézést kérek :D
2017. júl. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Engem életemben egyszer műtöttek, akkor mély altatás volt. Beadták az altatót, talán infúzióval, de már nem tudom. Annyit mondott a nővér az orvosnak, hogy "mehet?". "Mehet". Az altató 2 mp alatt hatott, utána 3,5 óráig se kép se hang. Semmire nem emlékeztem, kövi emlékem az, hogy pofozgatnak. Igen pofozgatnak, emlémazem rá, erre keltem fel. Számomra egy pillanat volt az egész 3,5 óra.
2017. júl. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!