Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Artoszkópos térdműtét utáni...

Artoszkópos térdműtét utáni fájdalom meddig húzódik?

Figyelt kérdés

Október 3.-án meniscusi heveny sérülésre megműtöttek,kivették a szarvporcom..Több mint egy hónap eltelt,műtét után voltam 10 alkalmas gyógytornán aztán visszamentem kontrollra és javulni javult viszont ha álló pozícióban előre rakom a jobb lábam kifeszítve fájdalmat érzek nem kicsit :/ Séta közben egyáltalán nem fáj,kocogást is próbáltam egy bizonyos táv után már alig tudok futni..Észrevételeim szerint a gyengébbik lábam (bal) combom ráfeszítve nagyon izmos az erősebbik lábam (jobb)szinte semmi nem tapasztalható..Mikor visszamentem kontrollra megint 10 nap gyógytornát írt fel az orvos..A combizmom összefüghet a fájdalommal? (elég hülye kérdés..de én úgy vélem nem)Ez maradandó lenne?Valakinek volt már ilyen?Nagyon szeretnék már visszatérni focizni..

Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. nov. 14. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A combizom abszolút összefügghet a fájdalommal, ezenkívül türelem, ha a térdizületbe belepiszkálnak az nagyon lassan regenerálódik.
2016. nov. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor egyáltalán ne erőltessem a focit sem?Mozgásnál nincs baj csak akkor ha előre húzom és kifeszítem :/
2016. nov. 15. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy darabig szerintem nem kellene, de nyilván ezt az orvossal kell megkonzultálnod.
2016. nov. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A térd feszítéséért a combod elülső részén lévő négyfejű combizom felel. Ez minél erősebb, annál inkább veszi le a terhet az ízületről, a gyógytornának az a célja, hogy a mozgástartományt visszaállítsa, illetve a térd körüli izmokat erősítse.

Az ízületi porcban nincsenek erek, így nagyon lassan s nehezen gyógyul, mindenképpen pihentesd és konzultálj az orvosoddal a sportot illetően. Nekem mire teljesen rendbe jött és nem fáj, szerintem egy év volt. Fél évig azt mondta az orvos, hogy ne fussak, ugráljak. Nem azt mondom, hogy nem volt sokkal jobb a műtét után 1-2 hónappal, mint előtte, de mire éreztem, hogy teljesen oké és újra futhatok, etc megint, az egy év volt.

Érdemes várnod, mert csak ronthatsz a helyzeteden.


Remélem segítettem, sok sikert a felépüléshez!

19/L

2016. nov. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!