Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen egy pánikroham?

Milyen egy pánikroham?

Figyelt kérdés

Vagyis konkrétan honnan indul? hogy kezdődik? mik a tünetei? meddig tarthat? legkissebb ijedtségtöl is kialakilhat?

Előre is köszönöm a válaszokat



2016. dec. 19. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyan, mint egy szívroham. Mármint tünetekre.

Érzed, hogy valami nem jó, olyan szorongást érzel, aztán olyan érzésed lehet, hogy szúr a szívednél, feszül a mellkasod, nem kapsz levegőt, zsibbadást érezhetsz, ami kisugározhat, szabályosan halálfélelmed van, úgy érzed, hogy meg fogsz halni.

Én voltam pánikbeteg, nekem tulajdonképpen nem váltotta ki semmi. Tehát nem volt konkrét oka, tehát nem történt velem semmi, hanem általában késő este elkapott egy ilyen érzés csak úgy magától és egy pár óra alatt múlt el.

Ez idő alatt nem is igen tudtam teljesen egyedül lenni pl. a 4 fal között, hanem ha nem volt bent senki, akkor én mentem ki a családhoz, hogy valakivel beszélgessek, ha meg éjjel tört rám, akkor csak is családtaggal való beszélgetéssel ment át rajtam.

Aztán szerencsére felgyógyultam belőle pszichológus és jóga segítéségével.

2016. dec. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen sokfele lehet. Egy nagyon enyhe rosszullettol kezdve elmehet eszmeletvesztesig, vagy rangogorcsos rosszulletig. Egy hasonlo kerdesnel kifejtettem milyen fajta rosszulleteim voltak mar. Keresgelj. Lehet olyan kerdesnel talalod, hogy mit erez, aki elajul vagy ilyesmi, nem emlekszem mar. De azt tudom, hogy nem is olyan regen kifejtegettem.
2016. dec. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Igen sokfele lehet. Egy nagyon enyhe rosszullettol kezdve elmehet eszmeletvesztesig, vagy rangogorcsos rosszulletig."

Hát ez pont egyik sem jellemző.

Mindenképp úgy kezdődik, hogy hát ez mi a fene. És aztán érzed, hogy nagy baj közeleg.

2016. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nekem moziban volt, először attól féltem, hogy rosszul leszek, aztan rosszul is lettem, halálfélelmem volt, ki akartam menekülni a levegőre. Remegtem, az ujjaim zsibbadtak, az arcom piros volt, ugy éreztem mindjárt mentőt kell értem hívni. Mikor felalltam, pár lépésnél úgy éreztem mintha "lebegnék" vagy nem a saját lábamon járnék, majdnem összeestem, nem sok kellett hozzá. Nekem ez az első volt, ezért eszembe sem jutott, hogy mi lehet, kesőbb gondoltam, hogy ez a pánikroham. Eszméletlen rosszul voltam. Nem csak testileg, hanem agyban, úgy éreztem megőrülök és féltem. +pisilni kellett szörnyen.

Nem tudom mitől jöhetett elő, sosem féltem a tömegtől és semmilyen lelki bajom nem volt... De el kell fogadni! Nem kívánom senkinek!

2016. dec. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

4. válaszoló vagyok: hozzátenném, nem hiszem, hogy köze van az ijedtséghez, legalabbis engem így informáltak, bármikor előjöhet. A hossza lehet fél órás is, de olvastam már egy teljes napig tartó pánikrohamról is.

Nekem kb. 1-1,5 óra volt. Azután pedig 4 órán keresztül azon pánikoltam, hogy ez meg mi a franc volt.

2016. dec. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!