Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ki oltatja be magát influenza...

LlorTllorT kérdése:

Ki oltatja be magát influenza ellen?

Figyelt kérdés
elkezdték hirdetni az influenzát elérkezett a mérgező oltások ideje.pár évig rávett engem is a háziorvosom az oltásra és olyankor mindig elkapott a kór.orvost váltottam tavaly, mondtam neki nem kell több oltás ,mert amikor beoltottak mindig elkapott a baj.csak mosolygott és mondta ő nem is erőlteti.semmi bajom nem volt azóta.

2017. jan. 12. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan és szinte senkinek nincs baja tőle. 15-20 évvel ezelőtt,amikor elkezdték az oltásokat,akkor még másfajta oltóanyagot használtak és sokan ugyanolyan betegek voltak az oltás után,mintha influenzásak lettek volna,de már jó ideje más az oltóanyag és nincs vele gond.
2017. jan. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
igen de nagyon sokan nem.van még olyan aki vakon megbízik ezekben a szerekben? az én példám csak egy a sok közül és ilyen még alergiás korszakomra is van.ott is vizsgáltattam magam mindenkivel ,hátha tudna segíteni aki akar de persze nem volt.írtak gyógyszert orrbafújost + bogyosat.kérdezem meddig kell szedni?mondják :végtelenig,örökre. pár szezon alatt szedtem de az orromat tönkre is tette ,nem éreztem szagokat.a bogyosgyógyszerről simán leálltam az orrbefújos nehéz téma ,mert ha egy-két hétig nem fújom kezd dugulni az orrom,annyira hozzászoktam,úgyhogy azt még ritkán de fújnom kell.2 éve mellőzöm az örökre felírt gyógymérgeket" és az alergiám nem jött elő.persze az étkezésemre figyelek nem eszem az összes ételnek árúlt szemetet.
2017. jan. 12. 20:09
 3/16 anonim ***** válasza:
Hát ez elsősorban immunrendszer függő. Én még soha nem oltattam be magam és soha nem kaptam el 45 év alatt.
2017. jan. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Engem egy időben oltottak,mert ahol dolgoztam (eü.) kötelező volt. Nem volt soha semmi bajom. Néhány éve nem oltanak,de így sem vagyok beteg. Ez valóban immunrendszerfügő. Viszont ismerek olyan embert, nem egyet (körzeti nővér vagyok),aki ha egy évben nem kapja meg akkor nagyon beteg tud lenni,ha megkapja,akkor egy könnyebb náthával megússza. Nem az oltással van probléma,hanem a rá adott immunválasszal.
2017. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
A krónikus betegek, akiknek egy influenza végzetes lehet, továbbá olyanok, akik sok beteggel találkoznak,pl. egészségügyi dolgozók, pedagógusok, stb. - de bárki más is kérheti.
2017. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
világos, minden szervezet másképp reagál a vírusra és az oltásra is ami talán "legyengített betegség". akkor ,hogy lehet egy univerzális "védőoltást" előállítani 8 milliárd különböző szervezetnek?
2017. jan. 12. 22:22
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem a szervezethez/nek megfelelően állítjűk elő az oltást,hanem a vírushoz igazítják és gondolom kísérletekkel találják meg azt a legoptimálisabb (se túl erős,sem túl gyenge)összetételt az emberi szervezetszámára a legjobb,leghatékonyabb úgy,hogy nem okoz problémát. Persze mindig van aki másképp reagál,de az elenyésző főleg egy már több éven keresztül használt szernél.
2017. jan. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
igen.elenyésző.a mellékhatások is.világszinten bíztos ez is sok emberrel végez ,persze nem olyan jó üzlet mint a háború de teszik a dolgukat hiszen túlnèpesedés van ,állítólag. 😲
2017. jan. 14. 21:41
 9/16 anonim ***** válasza:
Ez a mellékhatás dolog ki van sarkítva. Ha valakinek szövődményt okoz az oltás,akkor arról mindenki beszél, TV-ben,újságban írnak,de azt nem teszik,hozzás,hogy az influenza szövődményei sokkal több embernél alakulnak ki és nem egy közülük bele is hal. Egyébként 2009 óta vagyok körzeti nővér,több ezer embert oltottunk be és súlyos szövődményt még senkinél nem tapasztaltunk. Ha valaki belázasodott,náthásodott az oltás után,az azért volt mert már "bujkált" benne valamilyen betegség. Úgyhogy felesleges démonizálni az influenzaoltást.
2017. jan. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én pedig jövőre beoltatom magamat. Idén azért nem, mert már elkaptam, anyukám fertőzött meg vele, mert kisgyerekkel dolgozik. Amúgy is idén november végétől beteg vagyok, sajnos ez anyukám munkahelye miatt is van, és mert nem figyel oda, hogy ne kapjuk el.

Szüleim is mindig azt mondják, hogy van aki az oltástól halt meg (lett beteg), de idős volt és más betegséget kapott el.

Idén már javában szezon van és pár hét még kialakul a védettség, tehát sok értelme már nincs. Aki nem beteg még, ő beoltathatja magát. Egyébként ezer féle vírus van, nem az oltástól lettél beteg.

2017. jan. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!