Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma 900 mg koffeint vettem be...

Ma 900 mg koffeint vettem be (tabletta formában) és nem voltam rosszul. Mivel magyarázható ez?

Figyelt kérdés
Csupán annyi energiám volt mint régen, mikor még nem voltam szívbeteg.Kellett volna rosszul lennem vagy bármi mellékhatást tapasztalnom? Mire számítsak ha ezentúl minden nap ennyit veszek be hogy bírjak dolgozni?

#Paroxysmal supraventricular tachycardia (PSVT) #(MVP) mitral valve prolapse
2017. jan. 14. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
27%
Annyit biztos nem vettel be. Akkor mar nem tudnàl kèrdèst ìrni. 220 mg a maximum egy egészsèges embernek. Annàl több, szìvmegàllàst, egyèb halàlos következmènyekkel jàrhat.
2017. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Papírom van a szívbetegségemről, kardiológus tavaly nyáron műtétet javasolt, azonban én nem akartam. Mivel fő tünetem a brutális fáradékonyság, energiahiány ezért alapvető dolgok is nehézséget okoznak (lépcsőzés, takarítás). Már régebben is volt h bevettem 300-400 mg koffeint, sőt a BiotechUSA-nek van is egy ilyen terméke a Black Blood, szóval biztos h nem 200mg a napi "halálos" adag... a kérdést nem viccből írtam ki, érdekelne hogy mennyi a max mennyiség amitől még nem lesz rosszul az ember, illetve nyilván kapcsolatban van a szívbetegségemmel, egy normális ember már 400mg-tól szétpörög, nekem azonban csak átlagos energiám lett, ami a hétköznapokhoz is kell.
2017. jan. 14. 22:51
 3/3 Phoney ***** válasza:

Az első nem tudom, miről beszél, a koffeinnek 5000 mg fölött van az akut halálos adagja (úgy értve, hogy egyszerre veszed be az egészet), éppen ezért nagyon ritka, hogy valaki koffeinel ölje meg magát, bár rosszullétet persze kevsebb is okozhat. Rendszeres fogyasztásnál egészséges felnőttnek napi 500-nál kevesebb ajánlott. Amúgy egy nap alatt 900 mg nem feltétlenül okoz rosszullétet, ha az átlagnál jobban bírod. Én is dolgoztam már úgy, hogy a nap folyamán bement akár 6-7 db százas tabletta, de rosszullét nem volt.


Napi 900 mg-ot semmiképp ne szedj orvos megkérdezése nélkül, és szívbetegen sokkal kisebb adagról is meg kellett volan kérdezni. A szívműködéstől eltekintve annyival kell még számolni, hogy zavarhatja az alvást, illetve függőséget okoz. Ha ilyen sokat szedsz naponta, akkor a hirtelen megvonás okozhat olyan fejfájást, fáradékonyságot, hogy nélküle nem tudsz dolgozni, de gondolom munkahelyen is hozzájutsz a koffeinhez (kávé, energiaital), ha valamiért nincs tablettád.

2017. febr. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!