Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A Magnézium és a Calcium...

EagleHUN kérdése:

A Magnézium és a Calcium felszívódik nem szerves (karbonát) formában is vagy csak szerves kötésben?

Figyelt kérdés

Vásárolt a párom magának bolti Magne+B6 pezsgőtablettát, elolvastam mi van benne és azt látom MgCo3.

Én úgy tudtam eddig hogy csak szerves kötésben szívódnak föl ezek az ásványi anyagok.

Vagy tévedek? Ez tényleg lehet átverés?



2015. szept. 26. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Enzimeket nem tartalmaznak tehát nem szívódnak fel, belső szerveket terhelik drága pénzért . A tej is felforralt abba sincs semmi hasznos . Kevés jó dolog van a patikákban .
2015. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felszívódik, de nem biztos, hogy hasznosul, akármilyen formában is van. Legjobb megenni a csirkecsontot, sertéscsontot, csak ahhoz megfelelően puhára kell főzni.
2015. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez egy 20db-os Haas Vital Magne+B6 pezsgőtabletta 500huf körül volt.


Citromsav is van benne, az a fő összetevője. Aztán (csökkenő mennyiségi sorrendben) nátrium-karbonátok, cukor, magnézium-karbonát, stb... Ebből arra gondolok elsőre hogy a vízbe tételkor a citromsav reakcióba lép a Nátrium karbonáttal és a Magnézium karbonáttal, így mégis csak létrejöhet a kívánt szerves kötés, és ez még pezseg is együtt.


Szerintetek?

2015. szept. 26. 20:23
 4/7 A kérdező kommentje:
2015. szept. 27. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is csak marketingrizsa a szerves kötés. Ha van is valami jelentősége, esetleg valamivel jobban hasznosul, akkor sem hiszem, hogy ez megéri a felárat. Biomániás körökben terjednek az ilyen (szerintem) tévhitek. Ott van például a konyhasó, az is szervetlen, mégis felszívódik és hasznosul.
2015. szept. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A konyhasó NaCl vízben oldható (naná hogy felszívódhat), az MgCo3, CaCo3 vízben oldhatatlan, csak savak oldják őket.
2015. szept. 30. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
A CaCO3 és MgCO3 oldódik a gyomor sósavtartalmában, és ugyanolyan kloridok képződnek belőle mint a NaCl, ezért mind vízoldhatóvá válnak lenyelés után. Ráadásul a pezsgőtabletták nagy mennyiségű citromsavat tartalmaz, ami vízben oldva citromsavoldatot képez a pohárban, amik már ott feloldják a karbonátokat, és citrátsót képezve belőle vízoldhatóvá teszik. Egyetértek az előttem szólókkal, a szerves kötésű cucc csak jól hangzó propagandaszöveg. A szervezet ennél jóval okosabb mintsemhogy ne tudná hasznosítani a szervetlen anyagokat.
2015. szept. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!