Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Érdemes magamba minden nap...

Érdemes magamba minden nap vitaminokat tömni? Csak előnyei vannak a tablettás formában bevett vitaminoknak?

Figyelt kérdés

2016. szept. 7. 08:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Csak olyan vitamint szedj, amiből hiányod van és annyit, amennyit a kezelőorvosod mond.
2016. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
az ősember óta esszük, ez kell és jó
2016. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Igen, a gyártónak és a forgalmazónak nagyon hasznosak a vitaminok.
2016. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ha minden nap szedek, nem szokik hozzá a szervezetem túlzottan? Nincs ilyesmi hátránya?
2016. szept. 7. 08:41
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Ne ész nélkül szedd, csak a zsírban oldódó vitaminok tudnak felhalmozódni a szervezetben és bajt okozni, ezek a k, a, e, d vitamin, ha jól emlékszem.
2016. szept. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Tömni nem, de ha van egy adott típus, amit szedsz, azzal nem ártasz. Ha változatosan és egészségesen eszel, és alapvetően nincs bajod, nem vagy beteges, akkor igazából nem létszükséglet.


Én szedek, mert sajna nem megfelelő a táplálkozásom, és töredezett volt a hajam és körmöm (nem kicsit, hanem tényleg körömközépig be volt szakadva az összes rendszeresen), és mióta szedem, azóta nincs.


Ilyen hozzászokás meg hasonlók nincsenek, ez nem kábítószer :)

2016. szept. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én ezeket szedem:


Magnézium, B6, C, D, E, Omega 3, meg b15 azt hiszem. Napi egy tabletta.


A Magnézim, és b 6 szedése óta nem dobol a fülem.

Mit lehetne ezekből elvenni? Vagy jók ezek?

2016. szept. 7. 09:27
 8/16 anonim ***** válasza:
Semmit sem, ez teljesen jó.
2016. szept. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. szept. 7. 09:51
 10/16 anonim ***** válasza:
Ebből a d és e túladagolható, a többiből bármennyit szedhetsz. A legjobb lenne valami okos embertől, dietetikustól megkérdezni, mert vitamin ügyben a napi ajánlott érték túl kevés, egyesek meg borzasztóan sokat ajánlanak, nehéz eldönteni, hogy mennyit érdemes szedni.
2016. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!