Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mandulaműtét (torok) után...

A mandulaműtét (torok) után meddig kell kórházban maradnom?

Figyelt kérdés
Kb. 3 napig? Mennyire fog fájni a műtét után és beszélni fogok tudni? Utána kell majd valamire figyelnem?
2010. máj. 6. 19:11
 1/5 anonim ***** válasza:
ha felébredtél mehetsz haza. nálam így volt.:)
2010. máj. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2010. máj. 6. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem másnap engedtek haza.
2010. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nagyon le vagy robbanva, akkor is max 3 napig tartanak bent, de még azt is kétszer meggondolják, nem szeretik bent tartani az embereket.
2010. máj. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Hát nem tudom, a férjemet 1 hónapja műtötték (36 éves), itt az a szokás, hogy hétfő este befekvés, kedd műtét, péntek haza. A 16 éves szobatársát 1 nappal hamarabb engedték haza, de őt nem altatták.

Nagyon fog utána fájni, de a fájdalomcsillapító (Cataflam) sokat enyhít a helyzeten. Az 5-7. nap a kritikus, 10 nap után már kutya bajod. Beszélni tudsz, attól függ majd mennyire hat a gyógyszer. 2 hétig nem emelhetsz, nem terhelheted megmagad. A férjem ma mehet először edzére, 4 hét telt el. Forrót, jéghideget, csípőset, fűszereset, savanyút nem ehetsz-ihatsz 1-2 hétig. De majd érzed, hogy alakulsz. Látványos a javulás, napról napra jobb. Az első hetet kellátvészelni. Ha van még lérdésed írj! Egyébként én 18 voltam amikor kivették, nekem helyi érzéstelenítésben. Ja és a beavatkozás előtt kapsz majd "bátorítót" bogyó vagy szuri formájában, semmi izgalmat nem fogsz érezni. Minden jót!

2010. máj. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!