Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ez így? Mit tegyek?...

Normális ez így? Mit tegyek? Canespro tapasztalat.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sokat járok uszodába és úgy látszik, összeszedtem egy körömgombát. A két nagylábujjamon a köröm legszélén volt némi elszíneződés, kb. 2 mm körmönként. Tegnapelőtt vettem Canespro-t. Azt írja, csak a gombás körömrészre hat (az egészségesre nem!) és úgy írja, a kenőcs a fertőzött körömrészt felpuhítja és azt le kell kaparni a csomagban mellékelt kaparóval, majd a körömre megint kenőcs, ragtapasz és ez így megy a fertőzés súlyosságától függően 7-14 napig.

Tegnapelőtt este feltettem az első adagot, rá a tapaszt. Előírás szerint 24 órával később, tegnap este levettem a kötést és mit látok: az egyik körmöm teljes egészében, egy darabban, tőből levált! Megdöbbentem, de folytattam a kezelést: ezt csak áztattam, kentem ragasztottam (nincs mit kaparni), aztán szépen lekezeltem a másik nagylábujjam körmét (áztatás, kapargatás, kenőcs, tapasz), erre ma estére az is levált csendben a kötés alatt! Röhej, hogy - tényleg és nagyon őszintén!!! -, csak a legszélén volt némi - nem is csúnya, csak közelről lehetett észrevenni - elszíneződés, csak nem akartam, hogy esetleg elterjedjen, erre most itt állok két ocsmány, csupasz, köröm nélküli nagylábujjal :=) .

Volt már valakinek hasonló tapasztalata? Normális ez? Lehet, hogy mindkét körmöm teljes egészében egy "gombatenger" volt úgy, hogy nem is látszott rajta semmi? Folytassam a kezelést, elvégre semmilyen, a tájékoztatóban felsorolt mellékhatást nem tapasztaltam, éppen "csak" mindkét körmöm leesett két nap alatt? Kínomban röhögök az egészen, de közben sírni lenne kedvem (de az úgysem fog segíteni), mert most egész nyáron csúnya lesz a lábam.


2010. máj. 7. 19:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

ugyan már, én nem kezeltem semmivel, és nem is fertőzés volt, hanem a cipő megnyomta az ujjam, az belilult, aztán besárgult, a körmöm hámlott és szeletelődött, olyan hólyagos lett, alatta a lé meg folyton ide oda ment, porladt mikor vágtam, azóta is úgy nől, meg sárgás lehet a pajzsmirigy problémámtól is, mert olvastam, és sajna nekem az van,

aztán kezelés nélkül egyszercsak a körmöm egyik fele lafogott a tövétől, azaz levált az ujjamról a szélén totálisan, csak az alja meg a jobb oldala volt odanőve, aztán kis rész lecsíptem belőle, a többi meg lenőtt, de nem ilyen vastag sárga gomba volt, hanem csak szeletelődött a körmöm, meg sárgás színe lett a rózsaszín helyett, csak alatta volt sárga

aztán felső réteg lejött alsó vékony réteg megmaradt

nem a gyógyszertől lett olyan, hanem magától

2013. jan. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%
Kb. öt éve én végigcsináltam ezt a procedúrát. 4-5 nap után szinte egyben fájdalom nélkül levált a megvastagodott sárgás, helyenként sötét köröm. Két napig még a pro-t kentem, majd a canestent két tubussal. A köröm egészségesen megnőtt úgy egy hónap alatt. Mivel sokat járok uszodába utána többször volt sárgás a felszíne. Ecet-só-fokhagyma tintúrát készítettem azzal tartottam karban (nyár volt, a napon gyorsan megszáradt nem volt kellemetlen szaga) Most megint ott tartok, hogy a c.proval kell kezelni, mert nyáron kórházban voltam és nem tudtam vele foglalkozni. Ezt csak azért írtam, hogy nem végleges a megoldás. A tabletta nálam nem jöhet szóba, mert más gyógyszerek miatt nagyon megterheli a májam. Az ára tényleg húzós, de szerintem hatásos és ha odafigyel az ember a kis fertőzésre is (és kezeli) akkor tartós megoldás.
2015. szept. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!