Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért romlik a beszédkészségem...

Miért romlik a beszédkészségem egyre jobban?

Figyelt kérdés

Lassan 18 éves leszek, de az utóbbi időben egyre jobban veszem észre magamon, hogyha beszélek valakivel a mondatokat nehezen rakom össze, sőt nagyon sokszor helytelenek is, megakad a nyelvem, összekeverem a szótagokat, a ragokat rosszul adom a szavakhoz, egyszerre akarok mindent mondani. A másik a szemkontaktus. Régen imádtam a szemkontaktust, legjobban mindig az emberek tekintetéből tudtam leszűrni dolgokat. Ma már pár másodpercnél tovább nem megy, elkapom a szemem akárkiről van szó. Általános iskolás koromban szép kiejtési, vagy versmondó versenyekre is küldtek, ezért is érzem nagy problémának ami történik. Régen sokat beszéltem, meg tudtam értetni magam az emberekkel, ma már egyre többet hallgatok, mert tudom, hogy képtelen lennék összerakni egy-két mondatot rendesen. Írásban jól ki tudom fejezni viszont magam. Egyébként nem tudom mennyire írtam jó kategóriába, remélem így is tud valaki majd segíteni, hogy ez mitől lehet, illetve hogyan küzdhetném le.

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2017. febr. 8. 22:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Iszol? Vagy drogozol, dohányzol esetleg?
2017. febr. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Inni régebben ittam inkább sokat, na jó, nem nevezném soknak, de azért sokszor voltam lány létemre sajnos túlságosan részeg, utóbbi egy évben egyáltalán nem bírom már, kihányok 2 pohár pezsgőt is, cigarettával ugyanígy vagyok, undorodok tőle (inni azért néha hétvégente szoktam, van hogy többet), párhavonta ha úgy van akkor fű, mást nem próbáltam.
2017. febr. 8. 23:04
 3/14 anonim ***** válasza:

Süsd meg, ezektől simán lehet.

Mit gondolsz, miért van korhatárhoz kötve?

A legtöbb országban 21 éves kor alatt nem ihatsz nem dohányozhatsz, a fűről nem is beszélve.

És azután is napi 1 dl bor a max. egy nőnek, ami még nem okoz egészségromlást. A másik két szenvedély pedig minden mennyiségben ellenjavallt.

A szüleid nem épültek le ezektől?

2017. febr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Mások még többet isznak, mégsem vettem észre, hogy bármiféle problémájuk lenne a beszéddel, de ezt őszintén szólva én sem érzem soknak. Anya pár éve tette le több évtizednyi dohányzás után a cigarettát mert lett egy betegsége, amibe majdnem belehalt, szinte minden nap megiszik egy üveg sört, szellemileg semmi baja, sőt. Apám láncdohányos volt, ő tavaly a szerencsének köszönhetően nem halt bele a szívinfarktusába, azóta ő is lerakta elvileg, nem tartom vele a kapcsolatot. Tehát én ezt nem érzem soknak a magam részéről, főleg hogy inni sem iszok minden hétvégente, és ha iszok akkor is, ahogy említettem keveset. Ezektől lehetne a baj?
2017. febr. 8. 23:14
 5/14 anonim ***** válasza:

Persze.

Hogy lehetsz ennyire tudatlan?....

Ezek önmagukban is leépítenek még egy felnőttet is, nemhogy a 3 egyszerre egy gyereket!

Senkitől nem hallottad még ezeket az infókat??...

2017. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%

Azt se tudod, hogy ILLEGÁLIS egyáltalán hozzájutnod ezekhez a szerekhez?... Aki megveszi neked, börtönbe kéne kerüljön ezért.

Ezt se tudod?

Vagy ha tudod: szerinted miért hoztak ilyen jogszabályt, ötleted sincs?

2017. febr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alkohol és a cigi miatt lenne, akkor nem tudnál ilyen szépen, érthetően, világosan írni. Mellesleg, akkor szinte mindenki így beszélne. Mi történt veled kérdező? Érettségi előtt állsz, sokat szorongsz a jövőd miatt? Van párkapcsolatod? Az önbizalommal hogy állsz? Mert itt szerintem ezen van a hangsúly és nem azon, hogy néha megiszol buliban egy-két pohárral vagy stikában elszív egy jointot.
2017. febr. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Amennyit éltem ezekkel a dolgokkal hidd el, hogy semmi bajom nem lesz, lehet mindent, csak mértékkel. Szerintem nem ezzel lesz a probléma, de azért köszönöm.
2017. febr. 8. 23:20
 9/14 anonim ***** válasza:
27%

"Mellesleg, akkor szinte mindenki így beszélne."


Elég ritka hogy valaki ilyen mértékben fogyassza ezeket a dolgokat, mint a Kérdező.

Én nem ismerek dohányzó embereket például, iszákost meg összesen 4-5-öt, és kerülöm őket.

És még Magyarországon is 70% a nemdohányzók aránya, szóval 7 millió nemdohányzó ember áll a dohányzó 3-mal szemben, tehát a "szinte mindenki", az "kicsit" túlzás.:)

2017. febr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

#9 te nem vagy teljesen komplett.Direkt játszod itt a hülyét,hogy belerúgj a kérdezőbe,vagy tényleg ennyire visszamaradott vagy szellemileg?


Egész biztosan nem az alkohol miatt van,ismerek olyat(többet is),aki minden hétvégén talajrészeg,üvegestül meghúzza a vodkát,mégis a Corvinuson tanul és semmi baja.Sőt,sokan emellett még füstölnek is,mint a kémény,én inkább azt mondanám,hogy Magyaroroszág 70%-a ponthogy dohányos,mert sajnos regetegen cigiznek,fiatalok is jócskán.

Szerintem érdemes lenne felkeresned egy dokit,aki segít kideríteni a probléma okát,ami lehet lelki és fizikai(akár agyi)eredetű is.

2017. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!