Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi időnként kell szedni...

Mennyi időnként kell szedni kálciumot?

Figyelt kérdés
Kálcium pezsgő tabletta, 15 darabos, összesen 97,5 grammos. Nem csak kálciumot tartalmaz hanem D3 vitamint is.

2017. febr. 18. 18:39
 1/10 anonim ***** válasza:

D3 vitamint március végéig, napi 4000NE mértékben kell fogyasztani.


Kalciumot kúraszerűen vagy csontritkulás esetén állandóan, napi 800-1200 mg mértékben.


A tabletta HATÓANYAGTARTALMÁT nézd, ne a súlyát!

2017. febr. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kálcium étrendkiegészítőt akkor szedünk ha nem fogyasztunk elegendő mennyiséget az elfogyasztott ételek által.Kálcium citrát formájában épül be a legjobban,karbonát formájában nem hasznosul.A D-vitamin elengedhetetlen a kálcium hasznosulásához.Anélkül többet árt mint használ.Kellene még hozzá szedni magnéziumot is.A D-vitamint egész télen pótolni kell.
2017. febr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De, hasznosul a karbonát is, csak nem 80%, hanem 65% körül.
2017. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy kell. Nem kell semennyit, ha normálisan kajálsz. Márpedig gyanítom, hogy adnak enni otthon, vagy szoktál magadnak főzni ezt azt. Amúgy a pezsgőtablettában alig van valami, ha az egész dobozt iszod meg sem lesz semmi bajod. Ihatod üdìtőként, de lényegében nem oszt nem szoroz.
2017. febr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Annyit tudok hogy nem szabad csak úgy üditőként inni mivel sok fogyasztása után veseköved lehet..
2017. febr. 18. 19:03
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy azért kezdem el szedni mert az ujjaim ill., a térdem ropognak... na jó nem annyira drasztikusan de azért mégis
2017. febr. 18. 19:04
 7/10 anonim ***** válasza:
#3 Bocsi,igazad van nem voltam elég pontos.Én úgy tudom,hogy kétszer annyi arányban hasznosul mint a karbonát.
2017. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez esetben ne a csontjaidat erősítsd, hanem az izületeidet. Kezdődő kopás. Porcerősítő kell.
2017. febr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kálciumra minek kell a Diablo 3??
2017. febr. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Tudom már régi a kérdés de a Diablo 3 -nak mi köze ehhez.
2020. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!