Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komoly a probléma?

Komoly a probléma?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem kapok levegőt nyugalmi állapotban. Mikor sportolok, akkor szokatlan mód enyhül a probléma, de legtöbbször néhány órás kimaradással szabályosan úgy érzem, mintha fulladoznék, mély légzésekkel, ásításokkal jutok csak levegőhöz. Mikor fekszem, akkor nyomást érzek a mellkasomon, ezért mostanában ülve próbálok aludni. Néha szúr is a szívem tájékán. Napi 12 órát képes vagyok aludni, ha felkelek, akkor néhány óra múlva visszatudnék aludni újra.

Elég stresszes voltam egy időben, ezért gyógyszert is szedtem. De azóta úgy éreztem, hogy javultak a dolgaim, fokozatosan leváltam a nyugtatókról, jól éreztem magam, nyugodt vagyok. Erre jön ez, ami szerintem már nem pszichés probléma, inkább szívbetegségre gyanakszom. Édesanyám azzal nyugtatgat, hogy 16 évesen ez nem valószínű, ritka kivétel lennék, de én ez ellenére is erre gondolok.

Megijedek, mikor rám tör egy ilyen, valamint nehéz már az alvás is. Komoly betegség lehet a dolgok mögött? Érdemes lenne egy újabb légszomj roham esetén a sürgősségire menni?



2017. jún. 22. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem pszichés az alapján, amit leírsz, de az ilyesmit mindig érdemes orvossal is kivizsgáltatni.
2017. jún. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nyugtatóknak lehetnek ilyen "elvonási tünetei" ezért mindenképp említsd meg a dokinak, hogy milyen gyógyszert szedtél korábban, de csak ha már megvizsgált.


Így a leírás alapján szerintem is főként pszichés tényező és a gyógyszer állhatnak a háttérben, de azért érdemes elmenned azért a dokihoz: jobb egy negatív eredmény, mint ha kiderül, hogy mégis szervi okok vannak a háttérben.

Szerintem nem is kell feltétlenül megvárnod a következő légszomj rohamot, háziorvoshoz nyugodtan elmehetsz.

2017. jún. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!