Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fáj a hasam futás...

Miért fáj a hasam futás közben? És mit csináljak, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
A hasam alja fáj futás közben, de szükségem van valami sportra, mert elhízok másképp. Mit tegyek? Nagyon idegesítő

2017. júl. 18. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nő vagy?

Nincs nőgyógyászati problémád, pl. PCOS?

2017. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

[link]


"Le kell állni, de legalábbis enyhíteni a terhelésen, egyesek szerint úgyis csak ez segít. Vegyünk mély levegőt, és erőteljesen fújjuk ki, figyeljük, hogy valóban a hasfal mozogjon, ne a mellkas. Közben enyhén hajoljunk előre! Ökölbe szorított kézzel óvatosan nyomkodjuk meg a fájdalmas környéket, kilégzéskor enyhíteni kell ezen a nyomáson, belégzéskor erősíteni.

"

2017. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is néha olyan, mintha a petefészkem fájna futás közben. Azt olvastam, hogy vannak nők, akiknél ez előfordul, és nincs rá magyarázat, hogy miért. Nekem eddig az segített, ha alapból kicsit lassabban futottam, ezzel megelőzve a fájdalmat (tapasztalaim szerint az sz*rt sem ér, hogy lassítasz, ha már fáj... ha már fáj akkor csak attól lesz jobb, ha leülsz és pihensz, ne csinálj semmit, ameddig teljesen el nem múlik.).
2017. júl. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sajnos csak úgy kaptam, ha káromkodtam a kérdésben.(mmár feltettem ma egyszer). Igen lány vagyok és én is csak azt tudtam tenni, hogy megálltam reméltem hátha itt tud valaki mondani valamit amivel hamarabb elmúlik
2017. júl. 18. 17:37
 5/7 A kérdező kommentje:
#1-es. Utánanéztem a betegségnek és 9 fő tünetből 7 illik rám, de lehet azért ilyen a menstruációm mert csak 17 éves vagyok
2017. júl. 18. 17:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp érdemes felkeresni nőgyógyászt már önmagában ezzel a tünettel is (hogy a futásttól fáj az alhasad).


Nekem van PCOS-em, és szokott fájni az alhasam futás közben, onnan jutott eszembe rákérdezni. 1-es voltam.

2017. júl. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Moderálták az alpári kérdésem, ejnye :D

Köszönöm az értelmes válaszokat. De 90% a valószínűsége, hogy nem megyek orvoshoz. Más is le tudott fogyni hormonbetegség mellett is, szóval nem lesz probléma. Meg valamiben meg kell halni, nem :D nincs értelme gyógyítgatni magam.

2017. júl. 18. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!