Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futás közben beszorul a...

Ha futás közben beszorul a levegőm lehet valamit tenni, hogy gyorsan elmúljon a fájdalom?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy elég jó edzésben vagyok, mégis szinte minden alkalommal, amikor futok beszorul a levegőm és fáj az oldalam, vagy a vállam. Nagyon rossz érzés, tönkre teszi a lelkesedésemet a futás iránt. Tudtok valami hatékony megoldást az elmulasztására?

(Sótörésen kívül, mert egyedül szoktam menni)



2015. szept. 5. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
80%

Nem "szorul" be a levegő sehová... ha a levegő be tudna szorulni, akkor légmelled lenne és mentőt kellene hívnod, mivel orvosi segítség nélkül perceid vannak hátra...

ezt a fájdalmat elég vitatott, hogy mi okozza, de a leg elterjedtebb vélemény, hogy a máj, illetve lép a megnövekedett vérmennyiség miatt fáj, amit a fokozott szív aktivítás belepumpál... illetve, hogy a kötőszövetek nincsenek hozzászokva a futás közbeni rázkódáshoz... De ez a levegő beszorul... ez egy városi legenda...

Javaslom olvass futó blogokat, ahol futó emberek leírnak mindent a futásról, mert ide majd mindjárt jönnek mindenféle orron be szájon ki, totál baromság tanácsokkal, amik szintén csak hátráltatni fognak, ha vagy olyan hülye, hogy bedőlj nekik...

2015. szept. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
orron be szájon ki, ez amit a dagadék tesitanárok belénk súlykoltak és közben meg maratunisták vagy ultra távosok interjúkban annyit mondanak a levegő vételről, hogy "ahogy jól esik"....
2015. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem szorul be a levegő, túlterheled magadat. Ilyenkor gyorsan sétálok, és hatalmasakat lélegzek és kifújom, enyhül egy idő után.
2015. szept. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azóta nincs ilyen problémám, amióta rendesen bemelegítek, erre min. 10 percet szánok.

Először az ízületeimet melegítem be jó alaposan mély belégzésekkel, hogy a tüdőmet is felkészítsem a fokozott munkára. Aztán nyújtok egy kicsit, végül helyben futás magas sarokkal/térddel, ugrálás, Jumping Jack, néhány ugrásból guggolás, és fél perc sétáló kitörés.


Meg most már figyelek futás közben a légzéskontrollra. Akkor van gond, amikor már elkezdek fáradni, és össze-vissza venném a levegőt. Most már nincs ilyen, mert megszoktam a ritmusos légvételt :)

MI van még...? A hátad legyen egyenes, hogy a tüdőd megfelelően tudjon tágulni.

Ha iktatsz be néhanapján súlyzós edzéseket, azzal sem ártasz. Amúgy ha a fentieket betartod, és elkezdesz rendszeresen futni, akkor a szervezetet rövid idő után adaptálódni fog, és megszűnnek ezek a problémák :)

2015. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
en azt szoktam csinalni hogy ahol szur oda teszem a kezem es megprobalok oda lelegezni...par perc alatt el szokott mulni a szuras... amugy amiota rendszeresen jarok futni mar elo se szokott forulni hogy szur..
2015. szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2015. szept. 16. 21:44
 7/7 láng andris válasza:
45%
ha va amire kapaszkodhatsz akkor lógjál egy vason addig amíg ki nem jön
2015. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!