Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás. Megsérülhettem? Mit...

Futás. Megsérülhettem? Mit tehetek, hogy elmúljon a fájdalom?

Figyelt kérdés
Egy ideje elkezdtem futni, földúton (naponta kb. 15 perc). Előtte bemelegítek, nyújtok, utána is alaposan lenyújtok, mégis fáj pár napja jobb lábam hátsó combhajlító izma (bocsi, nem tudom a pontos megnevezést). Meghúzhattam? Hogyan előzhetem meg az ilyen sérüléseket (már ha ez az). Rendesen nyújtok, melegítek minden alkalommal. Mikor fog elmúlni, és ha nem múlik el magától, milyen orvoshoz menjek vele?
2013. dec. 15. 20:01
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy térdhajlító... gőzöm nincs, a hátsó combizomról van szó :D
2013. dec. 15. 20:02
 2/8 anonim válasza:
Edzés előtt ne nyújts mert hideg izmokat a sérülések kialakulása miatt nem szokás nyújtani.15 perc futásnak nem tudom mi értelem van (nem megbántani vagy minősíteni akarlak de egy sima sportszeletnyi kalória elégetéséhez 40 perces sovány malacvágtás tempó kell)Nagy baj nem lehet csak ne nyújts nagyokat egyenlőre ameddig nem enyhül a fájdalom
2013. dec. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Asztma gyanús vagyok, azért futok ennyit naponta... nem vagyok sportoló ennyi mozgás fér az időmbe. Ráadásul a légzési gondom miatt nem sokat bírok, ezért futok ilyen rövid ideig, de nekem bevált ;) Köszi a tanácsot, megpróbálom hanyagolni a nehezebb nyújtásokat. Én úgy tudom, hogy előtte is le kell nyújtani...
2013. dec. 16. 00:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért várok további válaszokat is :D
2013. dec. 16. 00:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak izomláz. Vannak bemelegítő krémek vény nélkül.Bengay,nicoflex.Ezek nagyon büdösek és viszonylag kimoshatatlanok a ruhákból.Én ezért nem használom őket. Hónapok alatt majd megszokja az izomzatod vagy előbb és nem fog fájni. Ne aggódj. (Én miden másnap 1 km-t nyomok le a szabadban és nem nagyon van izomlázam.)

Amúgy elmúlna az asztmád,ha paleolit diéta szerint étkeznél. Amióta így eszem elmúl még az allergiám is meg a savölésem. Az asztma is az immunrendszer gyengesége miatt alakult ki,mint az allergia.Próbáld ki.Ha kérdésed van,nyugodtan keress priviben. 30/n

2013. dec. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ebben az a vicces, hogy január óta paleolit táplálkozást folytatok :D
2013. dec. 17. 22:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :) Biztos, hogy nem izomláz, mert azt tudom milyen. Az nem tart ilyen sokáig, és nem így fáj. A krémeket én sem használnám inkább. Lehet hogy valami tüdőbetegségem alakult ki, mert az allergia időszaki szokott lenni. Ha asztma is, akkor egy enyhébb változat... Orvosommal többször hosszabban beszélgettünk, és én úgy tudom, az allergia az emberek tevékenysége által kreált környezeti hatások miatt alakul ki (szmog, talajszennyezés, stb.), legyengíti az immunrendszert, és a szervezet védekező mechanizmusa ártalmatlan dolgokra is eltúlzottan reagál (pl. különböző pollenek). Én pl. ősszel meg tavasszal rendszeresen felülfertőződöm, és csak antibiotikummal gyógyulok meg... na de ez, ami most van, a légzésemmel, már 1-2 éves panasz, az orvosom meg csak vonogatja rá a vállát...
2013. dec. 17. 22:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül elmúlt :D
2013. dec. 25. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!