Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Öngyilkosságról?

Mit gondoltok az Öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Végigolvastam amit vallási,egyéni, stb. szempontból sokan írtak. Nos, hogy létezik-e Isten, menny, pokol, ítélőszék. Senki nem tudja. Nincs bizonyíték, csak halvány elgondolások. Ez az egyén hozzáállása. "Isten adta, az életet, és csak ő veheti el!" Abban egyetértek, hogy a öngyilkosság az egyfajta gyilkosság. Nekem már 3 próbálkozásom volt. Komoly. És egyik sem jött be. Így úgy gondolom, hogy ha Isten dönt az életemről, majd ő eldönti, hogy engedi az öngyilkosságom vagy sem. "gyáva és önző, aki öngyilkos?" Nagy tévedés. Ahhoz kell erő, hogy a saját életedre törj, hiszen biológiailag belénk van kódolva az élethez való ragaszkodás. Szak könyvben olvastam, hogy aki öngyilkos lesz, annak igazából megbomlik az elméje abban a pillanatban, mert "épp eszű" embernek ez eszébe sem jut. Hogy a halál nem megoldás? Biztos ez? Az biztos, hogy akiket hátra hagysz azoknak "egy ideig" rossz lesz. De egy idő után az életük megy tovább. Közhely, de így van. És kérdés ebből hogy másznál ki? 15 éve vagyok bipoláris beteg, személyiség zavaros, erős öngyilkossági intuícióval. Agyon vagyok gyógyszerezve. Többször megpróbáltam dolgozni, de kb. 2-3 hónap után mindenhonnan elküldenek, mert a gyógyszerektől lelassultam, szinte semmilyen memóriám nincs, nem felelek meg sehol. A gyógyszerektől 70 kg-ot híztam. Nincs párom. Az anyáméknál lakom, akik már sokszor tudtomra adták, hogy teher vagyok a számukra. A 12 éves kisfiam - a arra való tekintettel, hogy a betegségem miatt nem tudom ellátni - kb. 300 km-re lakik tőlem és szinte soha nem látom, hallom. Pénzem sincs, mivel nem dolgozom. A valaha volt kocsimat ellopták. Sem a szüleim, sem a testvéreim, nem hajlandók hozzám szólni, mert azt hiszik csak lustaságból nem dolgozok és kihasználom a szüleimet. 15 éve az életem a gyógyszerekről, a kórházról, a fekvésről, és ha van annyi erőm a tv-nézésről van szó. Persze próbáltam én segélyt, leszázalékolást kérni. Segély ki van zárva, mert egyedül vagyok éljek meg ahogy tudok, leszázalékolás ki van zárva, mert csak pszichikai alapon nem adják meg. És mivel nem megyek már sehova kialakult az agórafóbiám is, hogy ha ki kell tennem a lábam a szobámba, csak kapaszkodva tudok elmenni a fürdőig is. Hogy van-e mellettem valaki? Nincs. Se barátok. Se rokonok. Se senki. Van, hogy hetekig rám se nyitja senki az ajtót. EZ ÉLET? Pszichológushoz jártam egy darabig, de nem segített semmit. A pszichiáter elküldi nekem a recepteket, kiváltom, és bámulom a plafont tovább. Nincs kiút. Nem hogy az alagút végét nem látom. Magát az alagutat sem. Be van betonozva. 15 éve. De már nem látom értelmét, mert nincs is. Senki még a temetésemre se jönne el. Még azt is az államnak kéne fizetni. Ja, és még mielőtt beteg lettem, belekevertek egy bűnügybe, ahol kiszabtak rám másfél év letöltendő büntetést. Ki az, aki ezt végig tudja csinálni? Úgy, hogy nem bolondul meg? Az egyetlen barátnőm Kanadában van és ő sem tud segíteni. Senki sem tud segíteni. Anyám ordítva közölte, hogy mikor költözök már el, mert már nem akar velem foglalkozni, és ha nem szerzek munkát - nem érti ő sem, hogy miért dobnak ki mindenhonnan - akkor bead egy diliházba, vagy szatóriumba, vagy hova a bolondok közé, és ezt vegyem komolyan, mert neki elege van belőlem. Na? Ez az anyám. Éa még nem tudtok egy csomó dolgot, amit az élet kimért rám. Most majdnem 50 éves vagyok. És eddig tartott. Nem bírom tovább. Arra kérem az Istent - ha van - hogy engedjen most már meghalni, mert esély nincs rá, hogy valaha ez megváltozik. Én már soha nem leszek egészséges, és ezáltal soha semmi nem változhat. Hívő vagyok, de nem gyakorló. Ettől függetlenül úgy gondolom, ha végre kiléphetek ebből a pokolból, ahol most élek, mindenkinek leesik egy nagy rakás teher a válláról. Nem fognak zokogni utánam. Még a fiam sem. Akkor meg? Hát ez nem kérdés, csak válasz a sok elolvasott hozzászóláshoz. De mindenkinek meg van a keresztje. Én már le szeretném tenni. Megértitek?

2017. aug. 3. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Abszolút megértelek. Nem tudok segíteni, de megértelek. Kitartást !
2017. aug. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az öngyilkosságról alkotott véleményem rettenetesen hosszú lenne kifejtenem, olvasd el a felhőatlasz című könyvet az abban leírtak a témáról kb egyeznek a véleményemmel.


Egyébként skrizofréniában szenvedek, sokáig nem bírtam egyetlen munkahelyen sem, mivel nem szedtem a gyógyszereimet, így vagy kirúgtak mert rohamom volt és féltek tőlem a munkatársak, vagy felmondtam mikor rossz paszban voltam...

Őszintén végigolvastam az irományod és valahol ogaza van anyádnak... nem szabad így elhagyni magad... nem csak munkahelyen lehet pénzt keresni... én hobbiból kezdtem görbefa bútorokat készíteni, ma már vállalkozóként csinálom főállásban...

De már nem csak görbefa bútorokat, hanem mindenféle dolgot kertbe ami fából van...

A madáretetőtől, kerítésen, a gyermek házikón keresztül, a streetworkout edzőszereken át, a mászókákig mindent...

Persze volt idő mikor én is 5 éven át csak itthon gubbasztottam, élősködtem.. de az nem élet... és bozony mentális betegen is lehet teljes életet élni, nem csak munkahelyen lehet dolgozni... de ha nem is akarsz, akkor mit vársz...

Ismerek bipoláris csajt, aki női táskákat varr, ékszereket készít, vásárokba jár vele...

2017. aug. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Soha nem fogom megérteni, de a példád nagyon hasznos olyanoknak, akik még nem jutottak el idáig.

És a legnagyobb lecke az, hogy vajon mi az a szint, amíg az ember okolhat másokat a kudarcáért, miközben olyan dolgai voltak és vannak az életben, ami másnak alapértelmezésben sem adatottak meg?

Tető a fejed felett? Szülők, akik szóbaállnak veled, és náluk lakhatsz? Étel és ital, rendszeres tisztálkodási lehetőség, orvosi ellátás? Jogosítvány és autó? Kapcsolat, gyerek?

Meddig lehet másra fogni a kudarcokat? Meddig érdemes valakit győzködni hogy menjen tovább, ha már rég feladta annak ellenére, hogy még magyar mércével is jó sors jutott neki? Mennyire kell sajnálni az embert, aki képes gyereket nemzeni, de eltartani már nem, csak sajnálkozni? A gyerekkel mi lesz?

És ezért nem szabad idáig süllyedni. Legyen ez lecke mindazoknak, akik nem becsülik meg eléggé azt, amijük van. Sokkal rosszabb is lehet, ha hagyják.

2017. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Megértettem. Nekem is voltak suicid gondolataim, hogy mégis miért nem arról nem tudok mit mondani, csak annyit: mindegy hogy 10 évvel hosszabb ideig vagyok halott, de most már "csak azért is" ki kell várni amíg hívnak.


Pedig nagyon nagy ám a szenvedés, ahogy múlnak az évek, mindenkinél...


Weöres Sándor mindössze 15 éves volt mikor ezt a verset írta. Kodály megzenésítette.


ÖREGEK

Kodály Zoltán mesternek


Oly árvák ők mind, az öregek.


Az ablakból néha elnézem őket,

hogy vacogó szélben, gallyal hátukon

mint cipekednek hazafelé --

vagy tikkadt nyárban, a tornácon

hogy üldögélnek a napsugárban --

vagy téli estén, kályha mellett

hogyan alusznak jóízüen --

nyujtott tenyérrel a templom előtt

úgy állnak búsan, csüggeteg,

mint hervadt őszi levelek

a sárga porban.

És ha az utcán bottal bandukolnak,

idegenül néz a napsugár is

és oly furcsán mondja minden ember:

"Jónapot, bácsi."


A nyári Nap,

a téli hó,

őszi levél,

tavaszi friss virág

mind azt dalolja az ő fülükbe:

"Élet-katlanban régi étek,

élet-szekéren régi szalma,

élet-gyertyán lefolyt viasz:

téged megettek,

téged leszórtak,

te már elégtél:

mehetsz aludni..."


Olyanok ők,

mint ki utazni készül

és már csomagol.


És néha, hogyha agg kezük

játszik egy szőke gyerekfejen,

tán fáj, ha érzik,

hogy e két kézre,

dolgos kezekre,

áldó kezekre

senkinek sincsen szüksége többé.


És rabok ők már,

egykedvü, álmos, leláncolt rabok:

hetven nehéz év a békó karjukon,

hetven év bűne, baja, bánata --

hetven nehéz évtől leláncolva várják

egy jóságos kéz,

rettenetes kéz,

ellentmondást nem tűrő kéz

parancsszavát:


"No gyere, tedd le."

2017. aug. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szia!

Én csak fele annyi idős vagyok, mint te, de már annyi xar dolgon túl vagyok, hogy gondoltam van rá okom hogy ide írjak.

Nem kioktatasnak szánom,de neked ott vannak a szüleid, engem 17 évesen kidobtak mint egy kutyát, előtte nagyon sokszor megvertek, veled meg csak veszekednek.

19 évesen megerőszakoltak, és nem a diszkó előtt részegen vagy a pasim volt kicsit durvább, ez tényleg erőszak volt, nem olyasmi, amit ezen az oldalon is annak akarnak beállítani.

Szerencsére akkor nem lettem terhes, de neked ott van a fiad, miatta kell élned, nekem ugyan más okból nincsennek szüleim, de még is látszik rajtam, hogy nem vagyok rendben.

Nem akarhatsz a gyermekednek olyan életet amilyen nekem volt.

Vagy azt szeretnéd ha a fiad is depressziós lenne, ha később ő is megolne magát? Miatta kell felemelkedés és megmutatnod, hogy te erős vagy, hogy téged nem győzött le se a depresszió, se semmi más.

Persze én is mindig azt mondtam, hogy mondani könnyű, higyj nekem én is túl vagyok ezen a betegségen, neked is menni fog.

Mondjuk ezt nem tanácsolom se neked se senkinek, de én régebben nagyon sokat ittam, mindennap, csak hogy jó kedvem legyen, az lett a vége, hogy most próbálok leszek itthon a piarol már 3 hete nem ittam, nem könnyű de sikerülni fog, én hiszek benne. És tudod mi segít? Minden reggel mikor felelek elődönthetem hogy ez egy jó nap lesz vagy egy boldog rossz nap, mert igen is van választasunk.

És tudod mit? Május óta van munkám is, szóval nem lehetetlen, csak akarni kell, és hinni benne.

Néhány jó tanács ne ülj otthon, menj emberek közé, én is sokáig gyűlöltem mindenkit, de próbálj barátokat szerezni.

Ja és ami nekem még segített, ha te segítesz másokon, oké értem én hogy nem vagy gazdag, de vannak nálad sokkal szerencsétlenebbek, vagy ha csak a kóbor állatokat eteted, jobban érzed majd magad, és elhiszed hogy mégis szükség van rád.

Beszélj az emberekkel, utcán, boltban, buszmegállóban, bárhol, de mindig legyen egy kedves szavad mindenkihez.

És ha ez már megy keress munkát, bármilyen kulimunkat, bármilyen kevés pénzért, mindegy csak ne otthon sajnáld magad, Ha elkezdesz dolgozni hasznosnak érzed majd magad, lesz pénzed, és szerezd vissza a gyereked, mert ő a tiéd, senki sem veheti el, hidd el nem lehetetlen, csak egy kis változás kell fejben.

Ha nem megy egyedül menj orvoshoz, de ki ne nyird magad, én is gondolkodtam rajta, de most már tudom, hogy marha voltam, mert amíg élünk bármi lehetséges bármit megtehetunk, de ha meghaltak már nincs visszaút.

Leszel te még boldog, csak tegyél érte.

Nekem sikerült, neked is menni fog, csak próbáld meg.

Bocs a helyesírási hibákért, meg ha néhol kicsit zavaros, csak már 11napja dolgozok szabadnap nélkül és kicsit fáradt vagyok. Négyre meg mehetek vissza, de én örülök hogy van munkám, még ha nehéz is.

Na oké, ha esetleg végig olvasod remélem tudtam segíteni.

Na puszillak, légy bátor és ne veszitsd el a hited.!

2017. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Őszintén leírtad, hogy jelenleg milyen helyzetben vagy, de azt nem tudjuk, hogy mi vezetett idáig. Szerintem egy pozitívum mindenképpen van az életedben, hogy hívő vagy. De hitedből csak akkor tudsz erőt meríteni, ha őszinte bűnbánatot gyakorolsz. Valld meg bűneidet, és a lelked megkönnyebbül. Isten az alázatosokat felemeli!
2017. aug. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Probáld meg felvenni a kapcsolatot komoly hívőkkel. Tudom, ritka a komoly Keresztény és semmiképpen nem a templomokban találod meg őket.
2017. okt. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne magadat hibáztasd,a legtöbben ebbe a hibába esnek bele!
2017. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Vegyél egy Bibliát(ha még nincs) és olvasd! És szerintem is tarts bűnbánatot és térj meg Istenhez. Meglátod Ő segíteni fog. Hisz tudja mire van szükséged.


Én bipolláris affektívzavarban szenvedek ami eredményezett régebben öngyilkossági hajlamot. Gyógyszerektől beszélni alig tudok. De hiszem hogy nekem is segít Isten ha megtérek hozzá. Segít elhagyni a bűnöket és egészségügyileg is fogok javulni.

2017. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia.Én biztos vagyok abban hogy az élet Isten ajándéka. Való igaz, időnként az élet sokkal inkább tehernek, mintsem ajándéknak tűnhet, de képzeld csak el, hogy mit éreznél, ha valakit egy értékes ajándékkal lepnél meg, és az illető eldobná az ajándékodat, még mielőtt használná? Mi, tökéletlen emberek, épphogy csak „felbontottuk” az élet ajándékát. Sőt a Biblia rámutat, hogy a mostani életünk még csak nem is „a valódi élet” Isten szemében . A közeljövőben sokkal teljesebb, gazdagabb és boldogabb életet élhetünk.A Biblia elmondja: Isten „letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak” . Próbáld elképzelni, hogy milyen lesz majd az életed akkor, amikor ezek a szavak beteljesednek. De ne csak futólag gondolj a jövőre, hanem próbálj meg egy teljes, színekben gazdag képet alkotni az elmédben. Az általad festett kép nem csak üres képzelgés. Ha elmélkedsz azon, hogy Isten hogyan bánt népével a múltban, meg fog erősödni a belé vetett bizalmad, és a kép, melyet a jövőről alkottál, még valóságosabb lesz számodra.

Időbe telhet, amíg teljesen visszatér az életkedved. Továbbra is imádkozz a „minden vigasztalás Istenéhez, aki megvigasztal bennünket minden nyomorúságunkban”es megadja majd neked a szükséges erőt, és megtanít téged arra, hogy élni érdemes

2018. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!