Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 20:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én azt, hogy ez az egyetlen megoldás az én helyzetemben...
2016. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem vagy egyedül. De szerinted önzőség? Gyávaság? Vagy éppen bátorság?
2016. jan. 27. 21:03
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bátorság... Lehet, hogy sok ember szerint hülyeség, de van olyan, amikor márcsak az segít :)
2016. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
A legnagyobb hiba, amit elkövethet az ember... Tapasztalat...
2016. jan. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
#4: Honnan tudod? Már követtél el sikeres öngyilkosságot?
2016. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ebben a cipőben járok és egyre inkább ez látszik,hogy így lesz. Az okok sokoldalúak. Benne van egy el nem felejtett szerelem évek óta gyötrése és,hogy nem kapok munkát. Nem látok célokat már magam előtt (vele voltak céljaink) valamint mindenben a rosszat és a nehézséget látom.

32 leszek szal az időm egyre kevesebb és az életem eddigi részei is borzalmasak voltak egy része rajtam múlt másik része nem.


Over

2016. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
47%
-.-" Kísérletem volt...
2016. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy sok esetben nincs más megoldás. Szerintem is bátorság, és egyáltalán nem önzőség. Nézzük pl. az én helyzetemet: egy 35 éves, életképtelen, több pszichés betegséggel "megáldott" munkanélküli lúzer vagyok, megspékelve egy túlféltő anyukával. Teher mások vállán. Az ilyennek miért kell élnie? Volt két távoli rokonom, rendezett, független élettel, jó állásuk volt, mégis megölték magukat a párjuk miatt.

Nem tudom, én mire vártam még eddig...

2016. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

általában kétféle oka van.

az egyik, hogy az illető nem tudja elviselni azt amit érez és minden módon ki akarja kapcsolni véglegesen.

rájön hogy az alkohol és a drog kevés ehhez.

ilyenkor jön ez az ötlet hogy inkább meghal de legyen már vége a fájdalomnak.

van hogy az ok fizikai fájdalom és van hogy lelki.


a másik ok, amikor az illető racionálisan mérlegel, és rájön hogy az élete csőd felé közeledik, és olyan lénnyé fog átalakulni, olyan szerepet osztott neki a sors, amit már nem hajlandó elvállalni.

adósság, vagy súlyos betegség ha kilátásban van.

volt olyan ismerős aki azért lőtte magát fejbe mert diagnosztizáltak neki egy kórt, amit orvosként mindenkinél jobban tudott mit jelent majd, és nem várta meg hogy eljöjjön a vég.

2016. jan. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember esetében önzőségnek tartom, az ember csak arra gondol mi a rossz az életében, mi nm megy, mi nincs, azt pedig figyelembe sem veszi, mi lesz azzal, aki itt marad nélküle (anyuka, apuka, család). Vannak, akik azért vetnek véget az életüknek, mert nem kaphatják meg a szerelmüket, azok sem gondolok bele abba, hogy utána a lánynak/fiúnak azzal a tudattal kell majd tovább élnie, hogy miatta halt meg valaki, minden felelősséget átdobnak a másikra. Tulajdonképpen gyengeségnek tartom. Több embert is ismerek, aki munkanélküli, olyat is, akik időközönként éheznek és még ők is képesek harcolni, ha leül az ember velük beszélni, jó kedvre lehet őket deríteni. Én így gondolom, de lehet máshogy látnám, ha lett volna olyan problémám az életben, amit nem bírtam volna legyűrni vagy legalább elfogadni, hogy mostmár ez van... Pedig én is voltam munkanélküli és álltam már sokszor a gödör alján, omlottam össze, de mindig a megoldást kerestem, nem a kibúvót.
2016. jan. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!