Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit gondoltok az öngyilkoss...

Ti mit gondoltok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkoztam hogy az embereknek mennyire megoszlik ezzel kapcsolatban a velemenye. Arra lennek kivancsi hogy ti hogy alltok hozza marmint nem ugy hogy megtennetek e hanem hogy megertitek ha valaki igy dont vagy azt gondoljátok hogy nincs olyan elethelyzet amikor ez "elfogadott"

(Kihangsulyozom hogy nem. NEM akarok ongyilkos lenni csak foglalkoztat ez a tema)

Ha csak bunko tudsz lenni akkor inkabb ne is valaszolj a tobbieknek meg elore is koszi



2016. febr. 3. 22:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%

Van olyan élethelyzet, amikor ez a jó döntés, csak nagyon ritka.

Pl. ha nem ölöd meg magad, akkor elkap az ellenség, megkínoznak, elárulod az elveidet és társaidat, az országod... S az életet úgy is elvész, csak rengeteget szenvedsz előtte, testileg-lelkileg. Aki ennél nem érti meg, az fanatikus és nem értek vele egyet sehogysem.


De ha valakinek már pokol az élet egy borzalmas tumor miatt, nonstop fáj és semmi jóra nem képes, vagy lassal elbutul és tudja, hogy jó eséllyel sok évig kell pelenkáznia a családjának, s ő igazából növény lesz, elsötétítve a dicső, intelligens éveit és potenciálisan tönkretéve azokat, akiket szeret, nos, ennél is megértem ezt a lépést.


A legtöbb esetben viszont túl hamar feladják az emberek, főleg az ifjak gondolnak halálra, amikor még csak nem is kilátástalan az életük, csak jelenleg rossz. Értem, hogy tapasztalatlan és sötétnek látja a világot s ez az érzés kergeti a megváltoztathatatlanba, de átkozottul sajnálatos és elhibázott lépés... :( Szomorú.

2016. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
*életed
2016. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
semmit... semleges véleményem van. nem ítélem el, és nem is kedvelem azokat akik igen.
2016. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat

Es mi van akkor ha egy ember képtelen arra hogy masokkal beszeljen hogy kapcsolatokat alakitson ki igy iskolaja sincs es dolgozni is nehez elmennie

Ismerek ilyen embereket nem is egyet es szornyu lehet hogy nem olyan mint a tobbi ember valami elvalasztja toluk es igy nem lehet elni egyik ismerosom allitolag ezert lett ongyilkos

2016. febr. 3. 23:21
 5/26 anonim ***** válasza:

Remeteként még lehet élni, akár extrovertált is el tudja viselni, persze mindenkinek a maga keresztje, ugye.

Munkára is van esély, manapság akár neten is lehet valamit, persze ez sem mindenkinek megy. Amikor öngyilkosságon gondolkodtam, akkor volt anyagi ok. Egyszerűen nem engedte a büszkeségem, hogy másokkal tartassam el magam felnőttként (ráadásul programozó volnék, akinek nem kéne nyomorognia és sokáig munkanélküliként élnie, de úgy látszik, ebben nem vagyok jó. a programozás az megy, de az álláskeresés...). Szerencsére az utolsó pillanatban találtam állást, nem tudom, mi lett volna, mert ha valaki életigenlő, az én vagyok. Meg ugye... Van egy remek szervezetem. Nem vagyok szép és a fogaim se jók, de amúgy minden OK, jó gének, sose vagyok beteg, van 20 ujjam (van, akinek egy sincs), meg minden. Még intelligenciám és jó pontjaim is vannak. Ezt a kincset csak nem dobjuk el :D

Tisztelem az életet, no.

De van egy szint, ami alatt nem vagyok hajlandó élni. Én a haláltáborban nekiszaladtam volna a kerítésnek, ha nem gázosítanak el az elején... Hajléktalanként sem húznám sokáig. Ez már nem az a szint, ahol helyesnek tartom a halált, de egyszerűen az én személyiségemmel nem vagyok képes úgy élni.

2016. febr. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
hát szomorú. de az ő döntése. kíváncsi vagyok azok akik elítélik és megbélyegzik az ilyeneket egyébként mennyire barátságos emberek.
2016. febr. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Én nem ítélem el, és nem csak azért, mert én is már rég gondolkodom rajta, sőt volt kísérletem is... Szerintem lehet valaki olyan helyzetben, amikor már nincs más megoldás. Én gyakran írok ide, leírtam már mekkora rakás szar az életem, és volt, aki azt mondta, hogy ő az én helyemben már megölte volna magát. Nem vagyok se csöves, se halálos beteg (mondjuk van egy hasnyálmirigy-gyulladásom, ami éppen nem játék!), de nincs semmi olyan pozitív dolog az életemben, amiért érdemes lenne élnem (se meló, se barátnő, van jópár pszichés betegségem és egy finoman fogalmazva túlféltő anyám, akivel kénytelen vagyok együtt élni), úgyhogy én legszívesebben még ma megtenném, de még a bátorság hiányzik (de a szándék megvan). Egyelőre...
2016. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

"Es mi van akkor ha egy ember képtelen arra hogy masokkal beszeljen hogy kapcsolatokat alakitson ki igy iskolaja sincs es dolgozni is nehez elmennie

Ismerek ilyen embereket nem is egyet es szornyu lehet hogy nem olyan mint a tobbi ember valami elvalasztja toluk..."


Nekem kb. ilyen az életem...


Előző voltam...

2016. febr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim válasza:
10%
Akár hogy is, ez is gyilkosság. Magadat se ölheted meg, nincs jogod hozzá. Ez nem megoldás. Az amikor ere gondol valaki az csak ezt látja maga előtt. Minél tovább gondol ere annál inkább elfogadja a tényt, hogy ez a kiút neki. De van más megoldás is. Vannak itt olyanok, akik már megpróbálták, mondhatják hogy milyen vacak az életük, de lehet változtatni rajta jobb irányba. El lehet menni pszichológushoz aki segít, ha nincs rá keret, vagy féltek, van lelki segély szolgálat amit ingyen lehet hívni bármikor és segítenek. Itt is dobják fel a kérdéseket hogy tegyék, ne tegyék. Lehet beszélgetni itt is, ha kiírjátok hogy beszélnétek valakivel. Másrészt aki ara gondol hogy megteszi, az inkább gondoljon ara hogy nincs mit vesztenie és ne az öngyilkosság felé lépjen, hanem egy jobb irányba, lépjen meg egy olyan lépést ami jobb irányba viheti az életét. Senki ne dobja el az életét, ha maguktól nem is látják a lehetőséget, lehet beszélgetni, mert más még segíthet..
2016. febr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó hozzászóló!


Miért ne lenne jogom dönteni a saját életemről?

2016. febr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!