Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki le tudná írni, hogy...

Valaki le tudná írni, hogy mik a Hodgin-kór tünetei és, hogy azok mikor jelentkeznek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert tele vagyok tapintható nyirokcsomókkal. 3 hónappal ezelőtt figyeltem fel rájuk. A lágyékhajlatomban lévőkkel voltam dokinál aki nem talált semmit. De a nyakamban is vannak, combhajlatomban, állkapcsom alatt is. A nyakamban főképp baloldalt tapintható több. Semmi tünetem nincs, se láz, se éjszakai izzadás, se fogyás, se étvágytalanság. A lágyékhajlatomban lévők semmit sem nőttek a 3 hónap alatt.

Mindegyik csomó mobilis.

Már annyit nyomkodtam, piszkáltam őket, hogy már érintésre fájnak.

Magas és vékony termetű fiú vagyok, 18 éves.

Hozzáteszem, hogy márciusban volt egy hörgő gyulladásom, lehet hogy abból maradtak vissza a nyirokcsomók.

Nem nagy csomók, 5-10 mm.

Az általános tünetek rögtön a betegség kezdetén jelentkeznek?

Azért kérdezem mert nagyon de nagyon sokat stresszelek emiatt.



2017. aug. 29. 17:48
 1/1 anonim ***** válasza:

A Hodgkin-kór tünetei


Kezdetben egy anatómia régióban, majd testszerte a nyirokcsomók, a máj és a lép megnagyobbodása, gyors testsúlycsökkenés a legjellemzőbb. A nyirokcsomók duzzanata felett a bőr olykor elszíneződik és a duzzanat alkohol hatására átmenetileg fokozódhat. A többi tünet (bőrviszketés, éjszakai izzadás, étvágytalanság, hőemelkedés, stb.) nagyon sok egyéb betegség mellett is előfordul. Csökken a fertőzésekkel szembeni védelem, gyakoriak a társuló fertőzések.


A Hodgkin-kór diagnózisa


A diagnózis lényege a megnagyobbodott nyirokcsomó eltávolítása és szövettani vizsgálata. A pontos stádiumbeosztáshoz egésztest CT vagy MRI a legmegbízhatóbb módszer.

A Hodgkin-kór kezelése


Sebészi eltávolításként szóba jöhet még az erősen megnagyobbodott lép eltávolítása.


Szintén 1. stádiumban az érintett területre történő sugárkezelés mindenképp hasznos.


A kezelés gerincét a citosztatikus kemoterápia adja. Több kezelési forma is létezik, klasszikus gyógyszer-kombinációnak a CVP (ciklofoszfamid, Vincristin, prednisolon) és a COPP-sémát (ciklofoszfamid, oncovin, procarbazin, prednisolon) tekintjük. A gyógyulás elégtelen üteme esetén számos egyéb kombináció is létezik.


Kiegészítő kezelés: vitaminok, roboráló szerek, fertőzés esetén antibiotikumok vagy gombaellenes gyógyszerek lehetnek szükségesek.

2017. aug. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!