Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csernobil miatt minden európáb...

Csernobil miatt minden európában élő emberben történtek minimális elváltozások?

Figyelt kérdés

2017. szept. 8. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor voltam 16 éves, de nem vettem észre semmilyen elváltozást. Teljesen egészséges vagyok a mai napig.

(kopp-kopp-kopp)

2017. szept. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Minden emberben minden nap történnek minimális elváltozások, mutációk, ha hiba lép fel sejtosztódás során. Ezt a sugárzások, és egyéb hatások fokozzák, de alapjáraton előfordul.

Általában a szervezet legyőzi ezeket a sejteket, de van, hogy a hibás sejt osztódik (így alakulnak ki a daganatok is).


Egyébként a fizikatanáromnak azóta nem nő az arcszőrzete és a szemöldöke. Mások eddig még nem meséltek nekem ilyeneket, úgyhogy valszeg a legtöbb embernek legyőzte a szervezetük az elváltozást.

2017. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Sugárfertőzést kaptam, de akkoriban Moszkvában azt mondták, hogy minimális, semmi bajom nem lesz. Több, mint 25 év után jelentkezett a sugárfertőzés hatása, és azóta fél évente vért kell cserélni bennem. 0-ás vércsoporttal ez nem könnyű.
2017. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Csernobil a magyar lakosságnak kevesebb mint 1 mSv többletdózist okozott több évre elosztva. Európa többi részét nem tudom fejből, de nagyságrendileg ugyanez az érték.

Ez, a kb. negyed évnyi természetes háttérsugárzásnak megfelelő dózis annyira alacsony, hogy nyugodtan állítható, hogy semmilyen egészségügyi következménye nem volt.

2017. nov. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Olyanról tudok, aki éppen terhes volt akkor, és a gyereke már daganattal, kis mutációval született. Természetesen Csernobilra fogták, de ezt elég nehéz lenne bebizonyítani.

Sajnos napokig titkolták az oroszok a katasztrófát, és az átkosban egyébként se volt megfelelő a tájékoztatás, így nem is tudtunk védekezni ellene. Tudatlanul éltük a mindennapi életünket. Fel sem fogtuk, hogy minek vagyunk kitéve.


Itt van egy animáció, hogy hogy terjedt szét a radioaktív felhő:

[link]

2017. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2017. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A szőke kék szemű emberek voltak érzékenyebben kitéve ennek és a terhes nők Magyarországon. Én 11 voltam akkor és egy iskolatársnőm aki szőke/kék került orvoshoz ehhez kapcsolódó probléma miatt.(ő mondta) Anyagcsere zavar, hajhullás, idegrendszeri probléma. És sajnos nem lehet családja sem. Egyébként pedig sok év után 35 évesen szerelmesek lettünk és akkor mesélte a történetet.
2017. nov. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig czezium 137 még mindig van szórványosan a talajban és gombákban erdőkben. A cseheknél például. Vagy : [link]
2017. nov. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!