Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néha pár napig szinte rettegek...

Néha pár napig szinte rettegek a sötéttől, mi ez? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
Általában nem félek a sötétben, ha egyedül vagyok ébren is felpattanok ha például WC-re kell mennem (bármilyen fény nélkül). Ritkán viszont hihetetlenül félek ami pár napig tart. A TV 3 órás időzítőn van, zseblámpával megyek mindenhova, azzal is minden apró kis dologra rávilágítok, úgy érzem, mindjárt hátbatámad valami. Kell egy fél vagy egy egész óra az elalváshoz (mindig), de ilyenkor egy örökkévalóságnak tűnik és hiába megy a TV, attól félek, hogyha kinyitom a szemem ott áll majd előttem valami. Szkeptikus vagyok, tudom, lehetetlen, hogy bármi ott legyen, megmagyarázom magamnak, miért hülyeség, de ez sem segít, a gondolataimat sem tudom elterelni. Nem igazán szoktam rémisztő dolgokat nézni vagy olvasni, ha mégis, akkor sem félek azokon az estéken. Mindig ugyanaz; ha éppen tartok valahova, folyton forgolódok, nehogy mögöttem legyen valami, ha fekszek és aludnék a TV mellet (nélküle összeszarnám magam), nem merem kinyitni a szemem, de ha nem teszem, akkor meg úgy érzem mindjárt megérint/elkap. Éppen most is zajlik egy ilyen (ez a második este), ezért kellene segítség mihamarabb. Ötletek?

2017. szept. 16. 22:47
 1/2 anonim válasza:

Szia! Azt irtad szkeptikus vagy, bár nem tudom hogy a reinkarnációval szemben is az vagy-e. Az a tippem hogy egy előző életben lehett ez a veszékyforrás hogy valaki hátba támad.

Esetleg gyermekkori traumára tippelnék még ha az előző életben nem hinnél. Mindenesetre, ha ennyire komoly érdemes lenne szakemberrel beszélni.

2017. szept. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ProGamer20060328 válasza:
Helo én is félek a sötétben(mindig) na most én nem pont a reinkarnációra utalnék,hanem esetleg régebben történt valami amitől nagyon megijedtél és ilyenkor lehetett,hogy közben egy hétköznapi dolgot csináltál. Ettől a tevékenységtől történéstől pedig a fejedben (magadse tudod miért) elkezdessz félni.
2017. szept. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!