Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szédülésre megoldás?

Szédülésre megoldás?

Figyelt kérdés

Napok óta úgy érzem, mintha szédülnék, néha inbolygok is, vagy reggeleknél mikor felkelek az ágyból mint ha forogna minden. Augusztus elején éreztem egy pár napig, azóta talán nem, vagy néha-néha, de a mostani héten kb. Minden nap, reggelente, suliban, ma melóztam ott is éreztem. Anyukám azt mondta biztos kialvatlan vagyok (régebben 6órákat aludtam, most 7-8at, és a hatóránál még fittnek is éreztem magam), vagy túl sokat stresszelek. Mivel új év van (utolsó előtti évem) és próbálok a kötelezőkre tanulni úgy hogy vagy fél5re vagy fél3ra érek haza. Előrehozott érettségit is akarok idegennyelvből és infóból is. Vezetni is tanulok, a héten voltam, autóra is rámentünk ott éreztem olyant, mintha azt sem tudnám hol vagyok, csak bambulok, és megijedtem, mert néhány képkocka full sötét. A nap végén szellemileg jobban elfáradok, mint testileg (pedig mozgok sokat) és akkor is bambulok, de a szédülés estére megszűnik-akkor van a szellemi fáradtságom.

Mit tehetnék ezellen?



2017. szept. 17. 00:24
 1/4 A kérdező kommentje:
És sokszor érzem azt, hogy majdnem elájulok, vagy hogy jobb lenne, mert akkor legalább vége egy időre mindennek-hülye megfogalmazás, de néha tenyleg jobb lenne
2017. szept. 17. 00:28
 2/4 anonim ***** válasza:

Tényleg kimerült lehetsz. De ez a szédülés szerintem lehet simán csak vashiánytól is. Menj le a jövő héten a háziorvosodhoz, mondd neki, hogy mivel mindennap szédülsz és ájulásérzeted van, ezért szeretnél egy teljes vérképet csináltatni. Ne ugorj be a kacifántos kérdéseinek, hogy alszol-e eleget, meg nem hajtasz-e rá nagyon a sulira (amik persze közrejátszanak), mondd azt, hogy eleget alszol, kipihent vagy, stresszmentesen élsz, mert csak ekkor fogja látni az okát, hogy valóban elküldjön vizsgálatra. Ha azt mondod, hogy "hááát előfordul, hogy keveset alszom", akkor csak legyint majd és hazaküld.


Egyébként gyógyszert nem szedsz, bármilyen problémádra? Szinte minden gyógyszer mellékhatásai között fel van sorolva a szédülés.


Ha a vérképeddel minden rendben lesz, akkor kérj szakorvoshoz (pl neurológus) beutalót a háziorvosodtól.

2017. szept. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Porcerősítőt (Dona) szedek, nem hiszem, hogy közrejátszana, mert nyár eleje óta szedem és 1hónapja vannak szédüléseim. Lehet tényleg csak kialvatlanság, mert augusztusban is melóztam, meg a vezetésen is gondolkodtam sokat, úgy mint a mostani tanéven.

Mamám szerint attól van, hogy kemény zenét hallgatok, nem valami könnyűt-sztem hülyeség, mert régóta hallgatom és nem is kemény.

Amúgy 18 éves lány vagyok

2017. szept. 17. 10:04
 4/4 Dave2035 válasza:
Szédülés nagyon sok mindentõl lehet... velem is forog a világ de csak ha mozgásban vagyok, ezért utánna olvastam elég jól! Okok lehetnek: tumor, szem, fül,fülben pl kristályok vannak/kerülnek és elmozdulnak neurológus nekem azt mondta ez lehet a stressz miatt,lehet vérnyomás, létezik pscichés (beképzeled) valamint nyaki gerincferdülés miatt, ha sokat ülsz pl.:számítógép elõtt (az állkapocs helyzetének megváltozása miatt valahogyan nyomja a fülben elhelyezkedõ egyensúlyért felelõs szervet./ nyakban 4 ér viszi az agynak a vért ami a gerincferdülés miatt "megtörhet" mint egy meghajlított slag... Ilyenkor tarkófájdalom vagy fejfájás is jelentkezhet!)youtube-on van egy videó, ahol a doki ezeket szépen érthetõen elmondja! Fülzúgás, szédülés... néven. Érdemes ezek miatt kivizsgáltatnod magad és mèg akkor sem biztos hogy elsõre megtalálják a baj forrását! Sok sikert/mielõbbi gyógyulást!
2017. szept. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!