Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A túlzott izgatottság miatt...

A túlzott izgatottság miatt szúr már ilyen fiatalon a szívem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Fiú vagyok, 14 éves, és már vagy 3 éve hogy 2-3-4 hetente szúr a szívem erőteljesebben, amikor még levegőt sem tudok venni és be kell görnyednem mellé, de van hogy "csak" egy enyhébb nyomó érzést tapasztalok, viszont az szinte nap mint nap megtörténik.


Egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, 171 cm. a magasságom, a testtömegem pedig 56 kg, napi szinten eszek gyümölcsöt, mozgok, szóval nem gondolom hogy a problémát az életvitelem vagy a koleszterinem jelentősen befolyásolja.


Leírok minden olyan tényezőt aminek szerintem köze lehet ahhoz, hogy ezt tapasztalom:


- A mindennapjaimban is folyton izgulok (rengeteg minden tartozik ide)

- Mindig a jövőre gondolok, ami bizonytalanságot és félelmet szül bennem

- Túlzottan befolyásol más emberek véleménye, és néha ezen felpörgetem magamat

- Nagyon hamar lelombozódok ha valamit nem tudok megcsinálni/nem vagyok olyan jó mint a többiek

- A zavaró tényezők miatt bármilyen helyzetben fel tud szökni a pulzusom

- Ritkán vagyok képes ellazulni, mindig ideges és feszült vagyok

- Nem szeretek emberek között lenni, azt sem szeretem ha egyáltalán mások látószférájában vagyok,

- Esténként is nehezen bírok elaludni, például a napi történésekbe való belegondolás miatt is

- Bánom az eddigi hibáimat, amikért tehettem volna (elfogadtam volna a lányok közeledését)



Remélem ezek hasznos információk.

Köszönöm a válaszaitokat!



2017. szept. 21. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A szív nem tud szúrni, fájni. eleve ezt beképzeled magadnak mert a tüdőd szúr általában nem túl jól működik a légzésed és itt a gond.
2017. szept. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Valószínűleg tényleg nem a szívem fáj, most hogy belegondolok, akkor az jobban fájna,és komolyabb is lenne...


Szóval a tüdőm milyen okok miatt fájhat? Mi okozza?

2017. szept. 21. 20:23
 3/5 anonim ***** válasza:

14 éves vagy, még csak gyerek, a kamasznak is csak az alsó határát súrolod, mégis úgy beszélsz, mintha 40 lennél, túl 2 váláson, minimálbéres fizetéssel.

Előtted az egész élet, ezer lehetőség, mégis mit bánsz? Milyen lányok közeledését kellett volna elfogadnod 12-13 évesen? Nem ráérsz?

2017. szept. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Valószínűleg semmi komoly, de azért nem árt elmenni orvoshoz a biztonság kedvéért.


A helyesírásodhoz, a végiggondolt és összeszedett kérdésedhez gratulálok, sokan 50 éves korukra sem jutnak el idáig. Csak így tovább!

2017. szept. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#3 Gyereknek gyerek vagyok, de én úgy tanultam egészségtanból, hogy a kamaszkor (a fiúknál) a 12. év középső/utolsó - és a 13. első periódusában kezdődik, szóval az a határsúrolás már másfél/két éve a múltba veszett. :D (2 hónap múlva meg úgyis 15 leszek).


Tudatában vagyok annak, hogy a problémáimat jobbára csak magam kreálom, és egy külső szemlélőnek ezek nem is gondok, de a mondanivalómat nem úgy értettem, hogy "na, gyere cuncimókuskám, éljük az igazi szerelmi életünket, ez a valós szerelem, érzem a szívemben", vagy hogy "jaj ne, vége a világnak mert itt hagyott életem szerelme és tudom hogy senki más nem lesz helyette, most mi lesz velem", hanem hogy ilyen korban is teljesen normális a járás vagy a szerelmesség (mondjuk aprócskát túlzónak érzem most már én is, hogy "közeledésüket" írtam), sőt tudományosan bizonyították is hogy bármilyen korban lehet szerelmes az ember, csak ennek különböző szintjei és kategóriái vannak.

"Milyen lányok közeledését kellett volna elfogadnod 12-13 évesen?" - Azokét, akiknek a segítségével egészségesebb és természetesebb úton tudnám megtapasztalni az életet, mert az a naturális, ha kipróbálunk mindent, akkor, amikor kell.

Egyébként meg igen, ráérek, az előző jó pár évben is ráértem, és rá is fogok, szóval mindegy. :D


#4 Inkább tényleg elmegyek orvoshoz, igazad van, az a biztos, de úgy látom hogy ez valami népbetegség lehet, mert rengetegen panaszkodnak hasonló nyavalyákkal.


Köszönöm szépen, igyekszek napról napra jobb lenni, amennyire, és amiben kell. :)

2017. szept. 23. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!