Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szlovákiában 18-20 éves...

Szlovákiában 18-20 éves korban, majd 10 évente van alapos orvosi vizsgálat. A vizsgálaton látás, hallás, labor és teljes testi vizsgálat van, azaz orvos előtt meztelenre kell vetkőzni. Te egyetértenél vele, ha nálunk is lenne ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

2017. szept. 25. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Mivel súlyosan sérti a személyiségi jogokat, egyértelműen nem.
2017. szept. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%
Ja, inkább vizsgáljon kabátban és csizmában, sapkát is vegyél fel, nehogy még véletlenül is tudja a munkáját végezni. Az egy orvos...Az a dolga, hogy kivizsgáljon, amit nagykabátban nem tud megtenni. Nőgyógyászhoz is akkor nadrágban megyünk mostantól?
2017. szept. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Te ugyanaz az ostoba kis pcs vagy, aki rendszeresen ugyanezt a kérdést teszi fel, vagy szaporodtok hülye módra?
2017. szept. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha kötelező a vizsgálat, akkor nem. Ha csak egy lehetőség amire bárki elmehet, akkor felőlem legyen.
2017. szept. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Ilyen nálunk is előfordul, én egyszer egy munkaalkalmassági vizsgálaton futottam bele hasonlóba. Nem örültem neki, de pár perc kellemetlenség és túl voltam rajta. Nem akkora nagy ügy, amit egy értelmesen gondolkodó felnőtt ne tudna túlélni.
2017. szept. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%

Igen , nálunk is jó lenne ilyen alapos orvosi vizsgálat.

Semmi nincs abban , hogy egy orvos előtt meztelenül kell lenni.

2017. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Ezt honnan veszed?

Mindenhol elegendő a vizsgált részig vetkőzni, majd visszaöltözni és csak ott szabaddá tenni magunkat, ahol kell.

Vagy hogy van ez szlovákiában? Van linked hozzá?

2017. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szlovákiában éltem 20 éven át, de nem tudom mire gondolsz. Vannak ilyen nagyobb kivizsgálások(15-16,18 és 20 éves korban), amire van aki elmegy, van aki nem. Én mindig elmentem, de meztelenre soha sem kellet levetkőzni. Cipőd, zoknid leveszed és a talpadat megtapogatja, amíg te állsz. Aztán a felsődet leveszed, lefekszel az ágyra és a hasadat végigtapogatja. Alsóneműdet soha nem veszed le ilyenkor, nemiszervet meg melleket nem vizsgálnak. Nyaknál és a bikinivonalnál a nyirokcsomókat kitapogatja. Majd a lábakat megmozgatja, felnyomja a mellkasodig, majd vissza. Ennyi.

Ez nem kötelező és nem is kell meztelenre vetkőzni.

2017. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem.Vannak személyisegi jogok is és nem hiába szakosodtak az ovosok sem.Általános orvos ne akarjon nőgyógyászati rákszűrést vagy urológiai vizsgálatot csinálni,egyik se indokolja a meztelenséget.
2018. febr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valami medical fetish clubban ezt gondolom, hogy még értékelnék is, de az átlag civil aligha.


Amúgy orvosi etikai szabályokban is benne foglaltatik hogy a páciens szeméremérzetére tekintettel kell lenni, és mindig csak a feltétlenül szükséges vetkőzöttséget kérni.


Következésképpen szerintem senki sem preferálna egy ilyen nudistastrand jelenetet a rendelőben.


És ilyet nem fog senki kötelezővé tenni.

2018. febr. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!