Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az iskola okozza és én iszom...

Az iskola okozza és én iszom meg a levét. Miért?

Figyelt kérdés

13,5 éves vagyok és az orvos azt mondta, hogy gerincferdülésem van és még valami korábbi gerincbetegségnek (erről lemaradtam) a maradványai is látszanak a gerincemen. Mindezt amiatt mert 8-10 kilós az iskola táskám átlagban és nem csak a sulis padok, de az itthoni is olyan alacsony, hogy állandóan görbülnöm kell. Ráadásul a sok lépcsőzéstől annyira elfáradok a nap végére, hogy már az is fárasztó, ha rákönyökölök a lábamra, nem hogy még egyenesen üljek. A konyhában is olyan az ülőpad, hogy nem lehet közelebb húzni, és nehéz sokáig egyenesen ülni napi 3+ alkalommal. Mit tudnék csinálni, hogy ne üljek állandóan görbén? Tudtok tanácsot adni?

Nem szeretném hátfájós, talpfájós, görnyedő, mamikaként megélni a felnőtt korom.

Szóval, hogy is van ez? Tanács?


Előre is köszi! :)



2017. szept. 27. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az otthoni padod kenyelmetlen, akkor javits rajta. Tegyel ala konyveket, magasitsd meg valahogy. Szuleid biztos szivesen segitenek.


Iskolai padokkal nem lehet sokat kezdeni, de azert probalj meg ott is minel tobbet egyenesen ulni.


Ezen kivul mozogni tudsz meg, (gyogy)torna gyakorlatok, uszas kifejezetten jot tesz a gerincnek.

2017. szept. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy. Az otthoni íróasztalod és a széked be kell állítani,/műsikat venni, sajnos ez alól nem lehet kibújni. Az iskolait valahogy ki kell bekkellni, de ha megbeszéled a többiekkel, szülőkkel, talán meg lehet találni a módját, hogy lecseréljék az egész osztályét (vagy akár csak a tiedet), akár úgy, hogy beszállnak a szülők is.

Rendes hátizsákot viselj és két vállon hordd mindig, attól nem lesz rosszabb a gerincferdülésed.

Amúgy meg állni egézségesebb, mint ülni (illetve váltogatni talán a legjobb), beszéld meg az orvosoddal, hogy az állapotod mennyire súlyos, engedélyezi-e, hogy állj néha.

Hátúszás, gyógytorna segíthet még, a hátizmot erősíteni kéne, hogy jobban tartsa a gerincedet.

2017. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* 2-es vagyok, bocs a helyesírási hibákért, sötét van és nem látom a billentyűzetet :)
2017. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen. Fel is írtak gyógyúszást (bár ahova mennem kell… nem tapsikolok érte), de csak jó lenne kezdeni vele valamit. Az asztalomra raktam rá könyveket, de így elég fura, féloldalas lett az írásom, meg nincs is elég könyvem (pedig nagyon sok van!), hogy legalább nagyjából egyenesre megcsináljam és ez így még 2x kényelmetlenebb. Az iskolai paddal sem tudok mit kezdeni, de hát ez van. Megpróbálok amit lehet. Apropó… mindjárt kiírok még egy kérdést, hátha tud valaki egy jó ifi kosáredzést Budaörsön…


Azért köszi a tanácsot! :)

2017. szept. 27. 21:04
 5/6 A kérdező kommentje:

2# ! Sajnos az otthoni székem nem állíthatós, de majd rágom a szüleim fülét, mert ez tényleg jó ötlet! Nekem eszembe sem jutott! A hátiszákot mindig 2 vállra hordom (+tornazsák+rajzdoboz stb.), növeltem az erőkar is, hogy jobb legyen a súly eloszlás (ez csak ilyen kis elmélet, nem tudom beválik-e, azt jelenti, hogy lejjebb engedtem egy kicsit a szárát) és ha lehet azért úgy pakolom, hogy a laposabb, nagyobb könyvek legyenek a hátamnál. Az iskolai padok lecserélése macerás lenne, hiszen teremből, terembe vándorolunk és utánunk is jönnek osztályok. De majd indítványozom, hogy legyenek mindenütt állíthatós székek és padok, így még a kicsiknek se kéne évente újat venni! :)


Hát akkor nem maradt más: veszünk műsikat! :D

Köszi neked is.

2017. szept. 27. 21:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Az iskola nem fog állítható padokat és székeket venni és ez nem csak ott probléma, hanem nagyjából mindenhol. Egyszerűen a vezetés nem tudja felfogni, hogy mennyire fontos lenne az ergonómia, mert ők csak annyit látnak belőle, hogy drága.


Egyébként ha suli után egyetemre is mész majd, akkor megnyugtatlak, ott még rosszabb lesz, mert az előadótermek általában össze vannak zsúfolva, az ülőhelyek gyakorlatilag egy nagyon alacsonyan ülő deszkalapok és a padok is borzalmasan kényelmetlenek, semmi nem fér el rajtuk és a magasságuk sem rossz. Konkrétan nem egy gerincproblémás hallgatót ismerek, aki azért nem jár be előadásra, mert mire lediplomáznának tropára menne a hátuk (is).


Amit te legfeljebb tenni tudsz, hogy legalább otthonra vesztek egy állítható magasságú asztalt és egy normális forgószéket (nem ilyen főnöki fotelre gondolok, azok inkább csak jól néznek ki, de ergonómiailag egy nullák). A már meglévő gerincferdüléssel foglalkozz, ússz, járj el gyógytornára, mert azt valahogy vissza kell egyenesíteni, önmagában az nem elég, hogy otthon kialakíttok egy ergonomikus kis sarkot.

2017. szept. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!