Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon fáj az epekő műtét? 18/l

Nagyon fáj az epekő műtét? 18/l

Figyelt kérdés
Életem során már 7 műtétem volt,de ettől most félek.Van véralvadási problémám és szívproblémám is.Mennyire kockázatos?Mennyi a gyógyulási idő?

2017. okt. 2. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Az altatásnal sokkal nagyobb kockázata van, mint magának a műtétnek.
2017. okt. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Fájni biztos nem fog mert az epekő műtétet általában altatásban csinálják.

3 kis bemetszést ejtenek a jobb bordaív alatt, az egyiken a kamerát és a fényforrást vezetik be, a másik kettőn pedig az eszközt amivel az orvos műtt. Általában nem csak a követ távolítják el hanem az egész epehólyagot, megelőzve ezzel az újabb kő képződését.

A gyógyulási idő egyénenként változó és függ az egyéb betegségektől is, de mivel a műtéti sebek kicsik nem sok idő.

2017. okt. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Éppen négy hete estem túl ezen a mütéten: maga a mütét nem fájt, mert altattak, utána sem volt jóformán semmi fájdalmam, a sebek nagyon gyorsan rendbejöttek és ma már tökéletesen vagyok, semmiféle korlátozás nincs a mütét miatt.
2017. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!